Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili olduğu için bir tatil cenneti sayılabilir. Özellikle Akdeniz bölgesi tüm tatilcilerin tercih ettiği gözde yerlerden. Akdeniz bölgesi denilince de akla ilk gelen Antalya oluyor. Antalya, dört mevsimde de turizm olanaklarının ve tesislerinin olduğu bir il olarak karşımıza çıkıyor. Ziyaretçiler tatillerini Akdeniz bölgesinde geçirmek istediklerine karar verdiklerinde çoğunlukla konaklamak için Antalya otellerini tercih ediyor.

Antalya’da ne yapılır?

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turist ağırlayan Antalya, Türkiye’de İstanbul’la birlikte turizmin en önemli yapı taşlarından biri konumunda. Kültür turizmi, deniz, mağara, kamp hatta inanç turizmi bile yapılabilen Antalya bu sebeple her şey dahil Antalya otellerinden butik otellere kadar bir çok otel seçeneğini içinde barındırıyor. 2010 yılı turizm istatistiklerine bakıp Antalya’nın dünyada en çok ziyaret edilen dördüncü il olduğunu söyleyebiliyoruz. Antalya turizm çeşitliliği bakımından zengin olduğu için gelen ziyaretçilerine pek çok seçenek sunuyor. Kültür turizmi yapmak istiyorsanız bu bölgede bulunan sayısız antik kent ve tarihi yapılar sizi karşılayacaktır. Spor turizminde ise Antalya’nın pek çok popüler sporlara ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Antalya’da deniz turizmi kıyı şeridi boyunca yapılıyor. Bu bölgede kıyı turizmiyle beraber deniz turlarının da yoğunlukta olduğunu görüyoruz. Özellikle en ünlü yerlerinden olan Kleopatra, Konyaaltı ve Lara plajları ziyaretçilerin sık uğradığı yerlerden. Aynı zamanda adı hep yaz turizmiyle anılsa da kış turizminde de ziyaretçilerine pek çok imkan sunuyor. Kayak merkezleri ve kış sporları turizm merkezleriyle kış mevsiminde de tatilcilerin tercihi oluyor. 500’e yakın mağaraya ev sahipliği yapan Antalya, turizme açılan ve açılmayı bekleyenler ve yerel imkanlarla açılmış olan mağaralarıyla, mağara turizmine de oldukça elverişli. Son olarak Selçuklu döneminden kalma camilere ve 1400 yıllık Aya Yorgi Kilisesi’ne ev sahipliği yapmasıyla inanç turizmi bile yapabileceğiniz Antalya, size kendinize seçeceğiniz en ucuz Antalya otelleriyle dolu dolu bir tatil yapma fırsatı veriyor.

Antalya otel fiyatları ne kadar?

Antalya içinde bir çok turizm çeşitliliği barındırdığından otel konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Grida City Antalya, Adalya Su Hotel ve Antalya Adrasan Klados Hotel  size verebileceğimiz Antalya’daki otel tavsiyelerinden sadece birkaçı… Sizin için hazırlamış olduğumuz Antalya otel fırsatlarını inceleyebilir, ailenizle ve sevdiklerinizle bu turizm çeşitliliğinin tadını bütçenizi sarsmadan size en uygun Antalya otel fiyatlarını seçerek çıkarabilirsiniz.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları