Kuzey Afrika'da yer alan ve yaklaşık 32 milyonluk nüfusuyla dikkat çeken Fas'a yapacağınız geziye, hazırladığımız Fas turu yazısını okumadan karar vermeyin. Başkenti Rabat ve en büyük şehri Kazablanka ile akla gelen Fas, Afrika'da bulunmasına rağmen Afrika Birliğine üye olmayan tek ülke. Fas’ın mistik havasını solumak ve ülkeyi yakından tanımak için rehberler eşliğinde düzenlenen Fas turuna katılabilir, unutamayacağınız bir yurt dışı seyahati geçirebilirsiniz.

Fas'ta görülecek yerler

Fas'ta kesinlikle görmeniz gereken yerlerin ilk sırasında Kazablanka bulunuyor. 3 milyonluk nüfusuyla Libya'dan Moritanya'ya kadar uzanan Magrep ülkeleri içindeki en büyük şehir konumunda bulunan Kasablanka, her yıl binlerce turist ağırlıyor. 1942 yapımı efsanevi Hollywood filmiyle popülaritesini artıran Kazablanka, dönemin modern mimari başkenti olarak biliniyor ve günümüzde de Fas'ın en önemli ticaret merkezi konumunda bulunuyor. Kazablanka'nın büyülü ambiyansından uzaklaşıp otantik esintilere sahip bir bölgeye, Ancienne Medina'ye uğrayabilirsiniz. Limanın hemen bitişinde yer alan Ancienne Medina aslında bir pazar yeri. Burada aklınıza gelebilecek her türlü ürünü çok uygun fiyata satın almanız mümkün. Tabii alışveriş esnasında pazarlık yapmayı da unutmamak gerek. Eski pazar yerinden ayrılıp kraliyet sarayının hemen yanında yer alan Quartier Habous isimli tarihi çarşıya geçiş yaptığınızda karşılaştığınız mistik havadan çok etkileneceksiniz. Zengin ürün çeşitliliğiyle müşterini şaşırtan Quartier Habous, Kazablanka'nın en güzel yerlerinden biri. Fas'ın Kazablanka'dan sonra en bilindik şehri olan Marakeş'e uğramadan Fas turunuzu sonlandırmamalısınız. Bir tarafı Atlantis Okyanusu, bir tarafı ise Arap ülkeleri ile çevrili olan Marakeş, kültür turu için oldukça uygun bir yer. Marakes denildiği zaman akla ilk gelen yer olan Medina, şehrin kalbi olarak anılıyor. Marakeş kentinde bulunan Majorelle Bahçeleri ise farklı bir deneyim arayanlar için doğru adres... Dünyanın farklı köşelerinden getirilen kaktüsleri görebileceğiniz Majorelle Bahçeleri, 1919 yılında Marakeş'e yerleşen bir ressamın gezdiği ülkelerden topladığı bitkilerle oluşan bir bahçe.

Fas turu fiyatları ne kadar?

Fas turu fiyatları kaç günlük bir süreyi kapsadığı, konaklayacağınız otelin büyüklüğü ve verilecek ek hizmetlere göre değişiklik gösteriyor. Sizin için özel olarak hazırladığımız Fas turu fırsatlarını inceleyerek, bu tatili en ucuz şekilde satın alabilir ve mükemmel bir seyahatin ilk adımını atabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları