İspanya’nın ikinci büyük kenti Barselona, ülkenin kuzeydoğusunda, İspanya - Fransa sınırının yaklaşık 150 km güneyinde yer alıyor. Avrupa Birliği sınırları içindeki altıncı büyük metropoliten alan olan Barselona’nın tarihi de çok eskiye dayanıyor. Gaudi’nin imzasını taşıyan mimari eserleri, lezzet zengini mutfağı ve sokaklarındaki insan manzaraları ile adeta bir renkler şehri olan Barselona’ya gitmeniz için birçok sebebiniz var. Barselona turu ile şehrin sıcakkanlı insanlarıyla tanışabilir, Picasso’nun ilk eserlerini görebilir ve leziz mi leziz yemeklerini tadabilirsiniz. Havaalanına indiğiniz ilk andan itibaren şehrin ritmine kapılacağınız Barselona gezisi ile unutulmaz bir yurt dışı deneyimi yaşayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Barselona tur fırsatlarını inceleyerek, en ucuz tur fiyatlarıyla müthiş bir tatil geçirebilir, isterseniz Barcelona’nın renkli sokaklarını keşfedebilir isterseniz de eşsiz plajlarında yüzme keyfini yaşayabilirsiniz.

Barselona’da gezilecek yerler

Barselona’da kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında Las Ramblas, Sagra da Familia, Park Guell, gotik sokaklar, El Born Bölgesi, Casa Mila, La Boqueria, Poble Espanyol, Port Vell, Nou Camp Stadyumu yer alıyor. Ünlü markaların mağazaları ve şık restoranları bir araya getiren Las Ramblas, Barselona’da ilk olarak uğramanız gereken yerlerin başında geliyor. Gaudi’nin en güzel eserlerinden Sagra da Familia’nın büyüleyici güzelliğini görmeden, yine Gaudi imzası taşıyan Casa Mila ve Park Guell’e uğramadan Barselona’dan dönmemeniz gerekiyor. Orta Çağ’dan kalan gotik sokaklar ise sizi mimarisiyle büyüleyecek. Barselona yerlilerinin sıklıkla tercih ettiği El Born bölgesine giderek de oranın yerlisi gibi zaman geçirebilirsiniz. İspanya’ya gidip Barselona’da alışveriş yapabileceğiniz en iyi adres olan La Boqueria’dan ise eliniz boş dönmeyeceksiniz. Aynı zamanda Barselona’ya kadar gitmişken Avrupa’nın en büyük stadyumu olan Nou Camp’ı a kesinlikle görmeniz gerekiyor. Gündüz olduğu kadar Barselona’da gece hayatı da oldukça renkli görüntülere sahne oluyor. Geziniz boyunca gece eğlencelerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Barselona’da ne yenir?

Barselona turu ile Katalan mutfağının en güzel örneklerini bulabilir ve unutamayacağınız lezzetleri tadabilirsiniz. Şehrin en önemli yemekleri arasında küçük ve renkli mezeler olan tapas bulunuyor. Denemeniz gereken diğer bir lezzet ise pirinç, safran ve deniz ürünleriyle yapılan paella. Eğer deniz ürünlerinden hoşlanıyorsanız Barselona’nın en meşhur balığı olan morinayı da deneyebilirsiniz. Bunların yanında şehirde bol alternatifli sebze ve et yemeklerini de bulmanız mümkün. En uygun Barselona tur fiyatlarıyla birbirinden lezzetli bu yemekleri deneyebilir ve en muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları