İspanya’nın başkenti Madrid; İstanbul, Londra, Berlin ve Paris'ten sonra Avrupa'nın en en kalabalık beşinci şehri olarak tanınıyor. Köklü tarihinin yanı sıra bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşıyan Madrid, dünyanın pek çok yerinden turistin ilgisini çekmeye devam ediyor. 4 milyonu aşkın nüfusa sahip olan şehir; geniş parkları, müzeleri, sarayları, birbirinden muhteşem meydanları ve dinamik sokaklarıyla Avrupa’nın en renkli merkezlerinden biri haline gelmiş durumda. Yurt dışı gezisine çıkmak ve gideceğiniz şehirde her şeyi bulmak istiyorsanız Madrid turu tam da bu isteklerinizi karşılayacak nitelikte. Şehre girebilmek için şimdilik Madrid vizesi almanız şart. Sanattan edebiyata, mimariden müziğe kadar her türlü zenginliğe sahip olan Madrid’de gece hayatı da oldukça renkli geçiyor. Madrid tur fırsatlarından faydalanarak havaalanına indiğiniz andan itibaren farklı bir yurt dışı tur tecrübesiyle karşı karşıya kalacaksınız. Madrid turu fiyatları ve fırsatlarını takip ederek, Madrid tatilinizi ucuza getirebilir ve İspanya’nın renkli dünyasına bir yolculuk yapabilirsiniz.

Madrid’de gezilecek yerler

Meydanların şehri olarak ünlenen Madrid’de sanat müzelerini, parkları ve hatta boğa güreşlerinin yapıldığı arenaları gezebilirsiniz. Madrid’de kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında ise Prado Müzesi, Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Merkezi Müzesi, Thyssen Bornemisza Müzesi, Kraliyet Sarayı, Plaza Mayor, Puerta del Sol, Retiro Park, Plaza de Espana, Plaza de Toros de Las Ventas, Plaza de Cibeles, Debod Tapınağı bulunuyor. Madrid’in en prestijli müzesi olan Prado Müzesi’nde dünyanın en geniş klasik resim koleksiyonunu görebilir, ikinci büyük müzesi olan Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Merkezi Müzesi’nde çağdaş sanat akımının örneklerine rastlayabilirsiniz. Madrid’in en çok ziyaret edilen yerlerinden olan Kraliyet Sarayı da şehirde önemli bir konumda bulunuyor. Kentin en işlek meydanı olan Plaza Mayor’da ise ilgi çekici pek çok etkinliğe denk gelebilir ve sokağın atmosferini yaşayabilirsiniz.

Madrid’de ne yenir?

İspanyol mutfağının çeşitliliğini Madrid restoranlarında bulabilirsiniz. Özellikle zeytinyağının her yemekte kullanılması bu mutfağın önemli bir kısmını oluşturuyor. Zeytinyağının yanı sıra domates, sarımsak ve Madrid’e özgü safran, kimyon da yemeklerde sıklıkla kullanılıyor. Madrid’in geleneksel yemeklerinden paella, callos a la madrilena, tortilla de patatas ve sopa de ajos’u kesinlikle denemelisiniz. Bunların yanında şehirde kendi damak tadınıza daha uygun yemekler de bulmanız mümkün. En ucuz Madrid tur fırsatlarıyla birbirinden lezzetli bu yemekleri deneyebilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları