Kuzey, batı ve güneyden Hırvatistan; doğudan Sırbistan; yine güneyden Karadağ ile çevrili olup Balkanlar’da yer alan Bosna Hersek özellikle başkenti olan Saraybosna’yla turistleri kendine çekiyor. Saraybosna, I. Dünya Savaşı’nın başladığı yer. Bu sebeple tarihe çok yakından tanıklık etmiş olduğundan, turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Bu açıdan Bosna Hersek’te gezilecek yerler de oldukça fazla. Bunlardan biri Tünel Müzesi. Savaş döneminde kuşatma altında kalan şehirden kaçmak için yapılan ve şehirden tek çıkış olan bu tünel bugünlerde müze olarak ziyaret edilebiliyor. Aynı zamanda Miljacka nehri üzerinde bulunan Latin Köprüsü I. Dünya savaşının başlama sebebi olan köprü olduğu için turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Şehrin merkezi olan Başçarşı da mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’nın en hareketleri yeri burası denilebilir. Osmanlı miraslarını da görebileceğiniz bu yer, herkesin eğlendiği cıvıl cıvıl insanların kaynaştığı bir çarşı. Bosna Hersek tarih kokan yerlerinin yanı sıra yemekleriyle de oldukça meşhur. Bosna Hersek turlarıyla siz de ünlü Pita adı verilen Boşnak böreği ile kahvaltı edebilir, meşhur Begova çorbasıyla veygv lezzetli Boşnak mantısıyla akşam yemeğinizi sonlandırabilirsiniz. Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’da Sönmeyen Ateş Anıtı, Alperenler Tekkesi, Başçarşı Sebili, İsa’nın Kalbi Katedrali ve daha fazlası sizin için hazırladığımız en ucuz Bosna Hersek fiyatlarıyla ziyaret edebileceğiniz turistik yerlerden.

Bosna Hersek vizesi nasıl alınır?

Ülkeye giriş çıkışlarda Bosna Hersek vize talep etmediğinden, Türkiye’den buraya seyahat etmek oldukça kolay. Sadece normal, hususi, hizmet veya diplomatik pasaport çeşitlerinden birine sahip olmanız yeterli. Eğer göstermenizi talep ederlerse yanınızda otel rezervasyonu, uçak bileti, davetiye, seyahat sağlık sigortası gibi belgeleri bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bunlara ek olarak pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması ve pasaportunuzda bir adet boş vize sayfasının bulunması gerektiğini unutmayın.

Bosna Hersek tur fiyatları ne kadar?

Bosna Hersek fiyatları seçeceğiniz tura ve zamana göre değişse de sizin için en uygun Bosna Hersek fırsatlarını hazırladığımıza emin olabilirsiniz. Eğer siz de sevdiklerinizle ve ailenizle Bosna Hersek’in tarih kokan sokaklarında dolaşıp, müzeleri, çarşıları gezmek istiyorsanız fırsat listemizi inceleyebilir, bütçenizi sarsmadan cebinize en uygun Bosna Hersek tatilini ayarlayabilirsiniz.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları