İstanbul Avrupa yakasında yer alan ve Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Kumburgaz, bu bölgede yaşayanlar için uzun yıllardır en önemli tatil beldelerinden biri olmaya devam ediyor. İstanbul’da yer alan ve özellikle günübirlik ya da haftasonu tatilleri için iyi bir alternatif oluşturan Kumburgaz, ismini de kumu bol yer anlamına gelen Konumyo'dan alıyor. Özellikle yaz aylarında Kumburgaz’da yazlık sahibi olanların gelmesiyle ve dışarıdan gelen tatilcilerle nüfusu artan belde, doğal güzellikleriyle de öne çıkıyor. Bu güzelliklerin arasında konuşlanan Kumburgaz otelleri de misafirlerine eksiksiz bir tatil deneyimi yaşatmak için ellerinden geldiğince çalışıyor. Kumburgaz’da pansiyon ve lüks otellerde konaklayabilir ya da sadece otellerin plajlarını kullanabilirsiniz. Tatilin yanı sıra 8 kilometrelik sahil şeridi ve ince kum yapısıyla Kumburgaz’da plaj voleybolu gibi çeşitli spor aktivitelerine de katılabilirsiniz.

Kumburgaz’a nasıl gidilir?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kumburgaz plajları da tatilcilerin gözde mekanları arasında yerini buluyor. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için kolay ulaşımı ile öne çıkan Kumburgaz, plajları ve denizi ile de tatilcilerin beklentilerini karşılıyor. İstanbul’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Kumburgaz’a araçla 1 buçuk saate yakın bir sürede gidiliyor. Ankara’dan 6 saat, İzmir’den ise 9 saat süren bir yolculuk sonrasında Kumburgaz’a ulaşabilir ve tatilinize başlayabilirsiniz. Büyükçekmece’ye bağlı bir belde olan Kumburgaz’a İstanbul’dan toplu taşıma araçları aracılığıyla gitmeniz de mümkün.

Kumburgaz otel fiyatları ne kadar?

Kumburgaz’da otel fiyatları, otelin tipi ve konaklama süresine göre değişebiliyor. Özellikle otellerin misafirlerine sağlayacağı hizmetler, havuz ya da plaj kullanımı, kahvaltı ya da her şey dahil seçenekleri Kumburgaz otel fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler arasında yer alıyor. En uygun fiyatlı Kumburgaz otellerinde konaklamak ve harika bir tatil geçirmek için sizin için hazırladığımız Kumburgaz otel fırsatlarını inceleyebilir, isterseniz sadece plaj kullanımı için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bir güzellik yapın ve Kumburgaz fırsatlarına hemen göz atın! Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları