Avrupa’nın güneybatısında yer alan İspanya, İber Yarımadası üzerinde konumlanmış durumda. Kuzeyde Atlantik Okyanusu’na, güney ve doğuda ise Akdeniz’e kıyısı bulunuyor. Meşruti Monarşi ile yönetilen İspanya toprakları üzerinde Fenikeliler, Keltler, Yunanlar, Kartacalılar, Romalılar, Alanlar, Suevler, Vandallar, Vizigotlar ve Afrikalı Müslümanların yaşadığı biliniyor. İspanya, 2012 yılında kaydedilen verilere göre ABD ve Fransa’dan sonra en çok turist ağırlayan 3. ülke. En ucuz fırsatlarımız sayesinde gerçekleştireceğiniz İspanya turuyla siz de İspanya’da turist olabilir ve yepyeni yerler keşfedebilirsiniz. Daha fazla yer keşfetmek, daha kültürel ve tarihi bir tur olsun isterseniz de İtalya İspanya turu yapabilirsiniz. Çiftlerin genelde balayı turu olarak seçtiği İspanya turu fiyatlarını listemizde detaylıca bulabilirsiniz. Akdeniz iklimi görülen İspanya’da yılın büyük bir bölümünde güneş görebilirsiniz fakat coğrafi yapısı sebebiyle bölgelere göre iklim değişiklikleri yaşanıyor. İspanya turu yaparken en önemli şehirler olan Barselona, Madrid, Valencia, Ibiza, Cordoba ve Salamanca’yı mutlaka görüp gezmenizi öneriyoruz. Yurt dışı tur fırsatları arasında bulabileceğiniz en ucuz İspanya tur fiyatlarıyla bütçenizi sarsmadan bu geziyi gerçekleştirmeniz mümkün.

İspanya’da gezilecek yerler

İspanya’da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında Barselona’da Barcelona Nou Camp Stadyumu, La Sagrada Familia, Hospital de la Santa Creu i de Sant Pau, La Pedrera (Casa Mila), Casa Batllo, Barcelona Cathedral, La Rambla Caddesi, Columbus Monument, Marina, Ciutadella Park, Gothic Quarter; Madrid’de Kraliyet Sarayı, Prado Müzesi, Stadio Santiago Barnebeu, Vicente Calderon; Toledo, Valencia; Sevilla’da bulunan ve Game of Thrones’un ‘Water Gardens’ sahnelerinin çekildiği Alcazar Sarayı yer alıyor. Tur rehberi ile gittiğiniz turlarda İspanya tarihini, gerçekleşen olayları ve gezeceğiniz tüm yapıların tarihlerini ve hikayelerini daha doğru ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İster İspanya otellerinde, isterseniz de motellerde konaklayabilir ve turunuzu daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

İspanya’da ne yenir ne içilir?

Sevilla ve Cordoba’da en lezzetlisini yiyebileceğiniz soğuk tüketilen bir çorba olan Gazpacho, mezenin İspanyol versiyonu olan tapas, tortilla, en iyisini sadece İspanya’da yiyebileceğiniz Paella, çikolataya bandırmalık Churros’u tatmadan İspanya’dan dönmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İspanya tur fırsatlarını hemen incelemeye başlayarak bu güzel deneyim için ilk adımı atabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları