Ege’de tatil deyince akan sular duruyor! Gerek tertemiz, berrak denizi, gerek sıcacık havası gerekse de cana yakın, samimi insanlarıyla Ege Bölgesi’nde tatil yapmak insana huzur veren nadir şeylerden biri. İsmini kıyısı olduğu Ege Denizi’nden alan Ege Bölgesi, Türkiye’nin en sevilen ve yaz aylarında en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olmaya devam ediyor. Ege Bölgesi, Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip olmakla beraber çok fazla tarihi esere de ev sahipliği yapıyor. Ege Bölgesi’nde belli bir yerde tüm tatilinizi otelde geçirmek yerine tur yaparak bölgenin en güzel ve en özel yerlerini keşfedebilirsiniz. Normal konaklamalı bir tatilden daha yorucu olabilir fakat yeni yerler keşfetmenin vereceği özgürlük ve mutluluk hissini başka hiçbir şeyde bulamayacaksınız. Bu yüzden sizlere, tatilinizi keyifli bir Ege turu yaparak değerlendirmenizi öneriyoruz. İster arabayla Ege turu yapabilir isterseniz de en iyi tur firmalarının düzenlediği turlara katılabilirsiniz. Tatilinizi Ege Bölgesi'nin birbirinden güzel şehirlerini gezerek, pırıl pırıl sularla çevrili denizinde yüzerek ve görülmesi gereken turistik bölgelerini dolaşarak geçirmek için hazırladığımız Ege turu fırsatlarını incelemeyi unutmayın. İstanbul çıkışlı Ege turu fırsatları arasından seçeceğiniz paketle bölgenin güzelliklerini keşfedebilir, sevdiklerinizle birlikte hoş paylaşımlar gerçekleştirebilirsiniz. 

Ege turuyla nerelere gidilir?

Ege turunda gezilecek yerlerin başında, bölgede yer alan antik kentler ve birbirinden güzel sulara ev sahipliği yapan koylar geliyor. Ege Bölgesi'ndeki en bilindik antik kentlerden biri olan Efes Antik Kenti, Ege turu programınızda mutlaka yer alması gereken bir durak... Tüm gizemiyle misafirlerini tarihte yolculuğa çıkaran Efes Antik Kenti'nin güzelliğine hayran kalacak, Celsus Kütüphanesi, Hadrian Tapınağı, Kuretler Caddesi, Büyük Tiyatro gibi tarihi eserleri inceleme şansı bulacaksınız. Ege turunuzda önceliğiniz kültür gezisi olacak ise, Hristiyanlığın en kutsal mekanlarından biri kabul edilen Meryem Ana Evi'ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle 2012 yılında popülerliği artan ve kendine has evlerinin yanı sıra şaraplarıyla da ün salan Şirince'ye uğramadan turunuzu sonlandırmamanızı ise şiddetle tavsiye ediyoruz. Efes'ten sonra ünlü düşünür Aristo'nun aşkı uğruna yerleştiği şehir olan Assos'a geçiyoruz... İçinde Kadırga Koyu'nun da bulunduğu bu beldede isterseniz huzurlu bir konaklama gerçekleştirip kendinizi masmavi sulara bırakabilir, isterseniz bölgede bulunan ve tarihle iç içe olan antik kentleri ziyaret edebilirsiniz. Seçtiğiniz Ege turu fırsatında yer alan tekne turlarıyla gizli kalmış koylara açılmak ve ışıl ışıl parlayan sularda yüzmek mümkün. Kültürel gezi ve deniz seyahatlerinin yanı sıra, Ege turunuzda kamp yapmak ve doğayla iç içe zaman geçirmek de seçenekler arasında yer alıyor.

Ege Bölgesi’nde ne yenir?

Ege turuna çıktığınızda mutlaka tatmanız gereken yiyeceklerden bazıları kabak çiçeği dolması, İzmir köfte, zeytinyağlı yaprak sarma, keşkek, börülce salatası, boyoz, kumru, lokma, Manisa kebabı, midye dolma ve söğüş. Tüm bunların yanı sıra daha birçok lezzeti fırsat buldukça denemenizi öneriyoruz.

Ege turu fiyatları ne kadar?

Ucuz Ege turu kampanyaları için sayfamızda yer alan detaylı fırsat içeriklerini inceleyebilir, bütçenize ve beklentinize uyacak programı kolaylıkla bulabilirsiniz. Ulaşım ve konaklama dahil ege turu fırsatları arasından yapacağınız seçim, bütçenizi en az şekilde sarsacak ve size sürpriz harcamalar çıkarmayacaktır. Hemen sizin için özel olarak hazırladığımız listemizdeki Ege turu fiyatlarına göz atın! Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları