Yunanistan'ın ikinci büyük kenti Selanik'e gerçekleştireceğiniz geziyle zamanda  yolculuğa çıkacak, bu eşsiz şehrin güzellikleri karşısında hafızanızdan silinmeyecek anılar biriktireceksiniz. Her yıl düzenlenen Selanik turu fırsatlarıyla binlerce turist ağırlayan bu şehirde 360 bin kişi yaşıyor. Siz de Selanik turu planlıyor ama içeriğine karar veremiyorsanız, listemizi inceleyerek Selanik’te rahat ve dolu dolu bir yurt dışı turuna çıkabilirsiniz.

Selanik'te gezilecek yerler

Yunanistan’ın Selanik kenti denince akla ilk gelen yer olan Atatürk'ün Evi listemizin başında yer alıyor. Yılda 50 binden fazla ziyaretçi ağırlayan Atatürk'ün Evi, günümüzde müze olarak kullanılıyor. Evin bahçesinde Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi tarafından dikildiği rivayet edilen tarihi nar ağacı bulunuyor. Selanik'te kesinlikle gezilmesi gereken yerler listemizin ikinci sırasında şehrin sembollerinden biri olan Beyaz Kule var. Kentin deniz kıyısında yer alan Beyaz Kule, Selanik'in en çok turist çeken yapılarından biri ve tıpkı Atatürk’ün Evi gibi o da müzeye dönüştürülmüş durumda. Şehrin en güzel manzaraya sahip yapısından bakmak istiyorsanız yukarı şehir anlamına gelen Ano Poli tam aradığınız yer... Kentin en tepe noktası olan Ano Poli'de muhteşem manzaraya nazır uzonuzu yudumlarken keyifli paylaşımlar yapabilirsiniz. Mimari yapısıyla sizi büyülemeye hazırlanan Aristoteles Meydanı'na uğramadan Selanik turunuzu sonlandırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Şehrin en ferah alanlarından biri olan Aristoteles Meydanı, her iki yanında bulunan bina ve geniş alanlarla görülmeye değer bir cadde. Selanik turunuzun olmazsa olmaz aktivitelerinden biri olan ve size eğlence dolu akşamlar yaşatacak olan tavernaları unutmamak lazım. Aradığınız hoş sohbet, leziz tatlar ve kadehte uzo ise, Ladadika bölgesine doğru yola çıkmalısınız. Ladadika bölgesinde yer alan tavernalarda kaliteli yemekler ve geleneksel yunan ezgileri sizleri bekliyor. Buradaki tavernalarda geçireceğiniz keyifli anların sonunda İzmir Kordon'unu andıran Selanik sahillerinde temiz havayı soluyabilir, sahil yolu üzerinde yer alan mekanlardan birine geçerek muhteşem manzarayı seyredebilirsiniz. Öte yandan Selanik'in simgelerinden biri olan ve sahilde bulunan Makedonia Palace Hotel’den 3 km sonra yolda göbek olarak bulunan Selanik Şemsiyeleri de tatilinizden hoş bir anı olarak hatıralarınızda kalacak.

Selanik tur fiyatları ne kadar?

Selanik tur fiyatları seçeceğiniz tarih, konaklayacağınız sayısı ve Selanik vize işlemlerinin dahil olup olmamasına göre değişiklik gösterebilir. Sizin için özel olarak hazırladığımız en uygun fiyatlı Selanik turu fırsatlarını inceleyebilir ve bütçenizi sarsmadan mükemmel bir Selanik gezisine katılabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları