Fransa’nın başkenti ve kültür sanatın en önemli merkezlerinden biri olan Paris, dünya tarihinin en önemli şehirleri arasında bulunuyor. Geçmişten günümüze herkesi kendine hayran bırakan şehir Paris, aynı zamanda moda ve lüksün de başkenti olarak biliniyor. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Paris turistik yerleriyle hem gece hem de gündüz bambaşka deneyimler yaşatıyor. Romantizm denince akla ilk gelen yerler arasında bulunan şehir, Avrupa turlarının da en çok tercih edilen şehirlerinden biri. Paris, sanatla iç içe sokakları, doğal güzellikleri ve düzenlenen pek çok etkinlikle turistlere hayal ettiklerinden çok daha fazlasını vadediyor. Ülkemizde de fazlasıyla tercih edilen İstanbul çıkışlı Paris turları, Avrupa’nın da en çok tercih edilen turları arasında. Schengen bölgesi dahilinde bulunan Işık Şehir diye adlandırılan Paris’e giriş yapmak için ise vize almak gerekiyor. Paris tur fırsatlarını takip ederek, tatilinizi ucuza getirebilir ve keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz.

Paris’te gezilecek yerler

Aşıklar şehrinde Paris turuyla gezilecek yerlerin başında Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Sacre Coeur Bazilikası, Disneyland, Şanzelize Caddesi, Pantheon, Sainte Chapelle, Orsay Müzesi, Versay Sarayı ve bahçeleri, Les Invalides, Paris Operası binası bulunuyor. Paris denince akla gelen ilk yapı olan Eyfel Kulesi, Paris turu dahilinde görülmesi gereken en önemli yerlerin başında geliyor. 324 metre yüksekliğindeki kuleden muhteşem Paris manzarasını seyredebilirsiniz. Mona Lisa tablosunun sergilendiği Louvre Müzesi ise dünyanın en önemli müzeleri arasında bulunuyor. Gezmeden asla dönmemeniz gereken caddelerden Şanzelize’de ise dünyaca ünlü markaların mağazalarına, lüks restoranlara rastlamanız mümkün. Disneyland ise Paris gezisinde en çok zamanı ayırmanız gereken yerlerden biri. Doyasıya eğleneceğiniz parktan gün boyunca çıkmak istemeyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Paris’te gece hayatı da oldukça renkli geçiyor. Paris’in birbirinden güzel mekanlarına giderek şehrin gece manzarasına karşı da zaman geçirebilirsiniz.

Paris’te ne yenir?

Dünyanın en önemli mutfakları arasında bulunan Fransız mutfağı ziyaretçilere pek çok seçenek sunuyor. Herkesin zevkine hitap edebilecek çeşitliliğe sahip Paris mutfağında etten sebzeye kadar tüm alternatifleri bulmanız mümkün. Makaron ise Paris’in en ünlü tatlısı. Sizin için seçtiğimiz Paris tur fırsatlarını inceleyerek Paris’i detaylı bir şekilde gezebilir, bu lezzetlerin tadına kendi ülkesinde bakma şansına sahip olabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları