Kuzey İtalya'nın bir dönem İtalya Krallığı'na başkentlik yapan şehri Floransa'da muhteşem bir Floransa turu sizleri bekliyor. Arno Nehri çevresinde kurulu olan bu şehir, bir milyona yakın nüfusa ev sahipliği yapıyor ve her yıl binlerce turist ağırlıyor. İtalyan rönesansının doğum yeri olarak da bilinen Floransa'yı keşfetmek ve Floransa tur fırsatlarından en uygun fiyata yararlanarak muhteşem bir yurt dışı tatili geçirmek için sitemizde yer alan Floransa fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Floransa'da gezilecek yerler

Büyük şehirler denince akla kalabalıklarla dolu meydanlar geliyor. İtalya Floransa'da gezilecek yerlerin başında yer alan Duomo Meydanı da buna güzel bir örnek. Kentin en özel meydanlarından biri kabul edilen Duomo Meydanı, içinde Giotto'nun Çan Kulesi ve Aziz Giovani Vaftizhanesi başta olmak üzere birçok önemli yapıyı barındırıyor. 1359 yılında yapımı tamamlanan Giotto'nun Çan Kulesi'nden muhteşem şehir manzarasını seyredebilirsiniz. Yalnız bunun için bir süre merdiven çıkmanız gerek, zira çan kulesinde asansör yok. 1059-1128 yılları arasında inşaa edilen ve meydanın bir diğer önemli yapısı olan Aziz Giovanni Vaftizhanesi ise bronz kapıları ile ünlü. 13. yüzyıldan kalan bu yapıda birçok Floransalı ünlü tasvir edilmiş. Floransa'da her yıl binlerce turist çeken meydanlardan biri de Signoria Meydanı... Şehrin ikinci en büyük meydanı olan Signoria Meydanı adeta açık hava müzesini andıran bir ambiyansa sahip. Kültür gezisi için iyi bir seçenek olan meydanda Vecchio Sarayı, Neptün Çeşmesi ve Loggia dei Lanzi en önemli yapılar. Ayrıca Signoria Meydanı'nın tam ortasında Davud heykelinin replikası bulunuyor. Caddelerden ayrılayarak adeta gizli cenneti andıran bir yere ziyaret gerçekleştirmek niyetindeyseniz, Boboli Bahçeleri tam da aradığınız yer! 18. yüzyılda halkın ziyaretine açılan Boboli Bahçeleri 1550 yılından sonra yapılmıştır. İçinde Giusto Utens'in Boboli Bahçeleri, amfi tiyatro ve ay tabyası resmi bulunan Boboli Bahçesi'nde ayrıca gül bahçesinden geçilerek gidilen bir de Porselen Müzesi yer alıyor.

Floransa tur fiyatları ne kadar?

Floransa tur fiyatları seçmiş olduğunuz fırsat paketi ve paket içeriğine bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Ulaşım, konaklama ve Floransa vize işlemlerini kapsayan bir fırsat satın aldıysanız, tatilinizde sürpriz harcamalarla karşılaşma olasılığınız azalır. Hemen sizin için özenle hazırladığımız en ucuz Floransa tur fırsatlarına göz atın!

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları