Tatil tercihini İtalya'dan yana kullanmak ve bu ülkenin eşsiz güzeliklerini keşfetmek isteyenler için bölgenin akla ilk gelen şehirlerinden olan Venedik'de harika bir Venedik turu sizleri bekliyor. Kuzeydoğu İtalya'da bulunan ve birbirinden kanallarla ayrılmış 118 adadan oluşan Venedik, tüm ihtişamıyla dünyanın farklı noktalarından gelen turistleri ağırlamayı sürdürüyor. Kaçırılmayacak bu Venedik turunda şehrin ün yapan mimarisi ve sanat eserlerini görme şansı bulacaksınız. Şehirle bütünleşen Venedik otellerinde yapacağınız konaklamayı hafızanızdan silemeyecek, dillere destan İtalyan pizzasının tadına doyamayacaksınız. Sizin için hazırladığımız en uygun Venedik turu fırsatlarıyla benzersiz bir deneyim yaşamaya hazır olun.

Venedik'de gezilecek yerler

Venedik denince herkesin aklına ve gözünün önüne gelen ilk yer olan kanallar, elbette Venedik turunuzun olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra Venedik'in başkenti Veneto da Venedik turunda görmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor. Şehrin en kalabalık meydanlarından olan San Marco Meydanı, Venedik'in en hareketli noktalarından biri. San Marco Meydanı'nın bir başka özelliği ise çevresinde şehrin en önemli yapılarının yer alması. Venedik gezilecek yerler listenizde bulunan bir diğer yer ise Aziz Mark'ın Çan Kulesi... Venedik'in simge yapılarından biri olan Aziz Mark'ın Çan Kulesi, şehrin muhteşem manzarasını ayaklarınızın altına seriyor. Birbirinden güzel fotoğraflar çekmek ve bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşmak isteyenler Burano Adası'na uğramadan Venedik turunu sonlandırmamalı! Rengarenk evleriyle masal kenti andıran Burano Adası, kentin en çok turist çeken bölgesi. Sanatla ilgilenen, resim, heykel ve mimari alanında koleksiyonların sergilendiği bir yer beni cezbeder diyorsanız, Akademi Galeri sizin için doğru adres. Venedik'in en önemli sanat galerilerinden biri olan Akademi Galerisi’nde Ortaçağ Bizans döneminden Rönesans’a, oradan da Barok ve Rokoko’ya uzanan beş yüz yıllık koleksiyon ziyaretçilere sunuluyor.

Venedik tur fiyatları ne kadar?

Venedik turu fiyatları bireysel olarak yapacağınız bir seyahatten çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Eğer bir tur şirketiyle anlaşarak yurtdışı tur fırsatı satın aldıysanız, uçak bileti, konaklama ve vize gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz ve harcamanızı minimuma indirebilirsiniz. Bu sayede yurtdışı tur fiyatlarını ödemekte zorlanmayacak, nasıl gideceğim, nerede kalacağım, uygun uçak bileti bulabilecek miyim gibi sorulardan kurtulacaksınız. En ucuz fiyatlı Venedik tur fırsatlarına göz atın ve keyifli bir tatilin tadını çıkarın. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları