Yeşil vadileri ve berrak gölleriyle Balkanlar’da yer alan Makedonya, kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda Bulgaristan ile komşu. Geçmişte 542 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan ülkede, bu sebeple pek çok Türk izi görmek de mümkün. Ülkenin başkenti olan Üsküp, aynı zamanda 500 bin civarındaki nüfusuyla ülkenin en büyük şehri. Üsküp hariç Makedonya şehirleri arasında ise Manastır, Kumanova, Pirlepe, Kalkandelen, Ohri, Köprülü, İştip, Gostivar ve Ustrumca bulunuyor. İstanbul çıkışlı Makedonya turu ile tüm bu şehirleri gezebilir ve Makedonya’nın güleryüzlü, yardımsever halkı ile tanışabilirsiniz. Balkan turları arasında oldukça ilgi gören vizesiz Makedonya turları, oldukça ucuz olmasıyla öne çıkıyor.

Makedonya’da gezilecek yerler

Yılın her döneminde gidebileceğiniz Makedonya turları ile birbirinden farklı gezi rotalarına uğrayabilirsiniz. Üsküp’teki Büyük İskender Heykeli, Kumanovo’daki Kokino Alanı, Üsküp’teki Rahibe Teresa Evi, Bitola Manastırı, Ohrid Gölü ve Kasabası, Treskavec Manastırı, Galichnik Milli Parkı, Golem Grad doğa alanı kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Özellikle Üsküp’ün ana meydanında bulunan Büyük İskender heykelini ziyaret edecekseniz, bu meydanda bulunan kafe, bar ve alışveriş merkezlerine de göz atabilirsiniz. Aynı zamanda sadece turistlerin değil Makedonların da vazgeçilmezi olan Ohrid kasabası ve Ohrid Gölü’ne giderek Makedonya’nın en güzel bölgesini görebilirsiniz. Makedonya gece hayatı ise ülkenin kültüründe oldukça renkli bir yer tutuyor. Ucuz Makedonya turları ile tüm bu deneyimleri yaşamanız artık çok kolay.

Makedonya’da ne yenir?

Türk mutfağının etkisinin oldukça hissedildiği Makedon mutfağında kebapcinja, tavche grace, musakka, börek, baklava gibi bildiğimiz tatları bulmanız mümkün. Bunların yanında ülkenin kendine özgü yemeklerinden kaymakçina, üsküp böreği, üsküp çorbası, sarmsa ve tiyasina’yı tadabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Makedonya tur fırsatlarıyla Balkanların güzel ülkesini gezebilir ve birbirinden leziz Makedonya yemeklerini deneyebilirsiniz. En uygun Makedonya tur fiyatları için listemize göz gezdirmeyi sakın unutmayın. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları