Brüksel'in görülmesi gereken güzelliklerini keşfetmek için Brüksel turu fırsatlarından size en uygun olanını seçerek yola çıkabilirsiniz. Birkaç yüzyıl önce bataklığın kurumasıyla ortaya çıkan bu kente yapacağınız ziyarette tadı damağınızda kalacak zamanlar geçirecek, Brüksel gezi planını en kısa zamanda tekrarlamak isteyeceksiniz.

Brüksel'de gezilecek yerler

Brüksel'in en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place, Brüksel’de kesinlikle görülmesi gereken yerler listemizin ilk sırasında yer alıyor. Birçok kafe, restoran ve hediyelik eşya mağazası bulunan bu meydan, ayrıca Hotel de Ville, Maison du Roi ve Le Renard lonca evine de ev sahipliği yapıyor. 13. yüzyılda inşa edilen gotik mimarinin en önemli örneklerinden biri sayılan Hotel de Ville, 96 metre uzunluğunda. Günümüzde komün meclisi olarak kullanılan Hotel de Ville, kral ailesinin özel günlerinde kullanıma açık. Gotik mimarinin bir diğer örneği olan Michael ve St. Gudula Katedrali de Brüksel'in en önemli dini yapılarından biri arasında yer alıyor. 12. yüzyılda yapılan ve 1962 yılında katedral unvanına sahip olan Michael ve St. Gudula Katedrali, bölgenin tarih kokan yerlerinden. Brüksel'in simgelerinden biri olan Manneken Pis heykeli de Grand Place Meydanı'na yakın bir konumda yer alıyor. 17. yüzyılda yapılan bu heykel, dünya çapında üne sahip. Brüksel'in bir diğer ünlü simgesi olan Atomium da gezilecek yerler rotanızda olması gereken noktalardan biri. Demir kristalin 165 milyar kez büyütülmüş halinin tasvir edildiği bu yapı, 1958 senesinde dünya fuarı için tasarlanmış. Avrupa'nın en ünlü minyatür parklarından biri olan Mini Europe, bölgede gezebileceğiniz bir diğer park. İçinde 1:25 ölçekli 350 adet minyatür bulunan Mini Europe, turistlerin uğrak yeri olan ve eğlenceli bir gün geçirmenizi sağlayacak yerlerden biri. Müzeleri dolaşmaktan zevk alan bir gezginseniz, Belçika Karikatür Müzesi tam sizin için doğru adres... Şehrin en ünlü müzelerinden biri olan Belçika Karikatür Müzesi, karikatürün yaratılışı ve gelişimi ile ilgili çalışmaları ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Brüksel tur fiyatları ne kadar?

Brüksel'e yapacağınız yurt dışı ziyareti uçak bileti, Brüksel vize işlemleri, konaklama fiyatları dahil olan paket seçenekleriyle uygun fiyata tamamlamak mümkün. Bütçenizi zorlamamak için ise, sayfamızda yer alan Brüksel tur fırsatlarını inceleyebilir ve en ucuz Brüksel tur fiyatlarına göz atabilirsiniz.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları