Yurt dışı tur seçiminizi Fransa'dan yana kullanacaksınız, Fransa turu hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmeden bavulunuzu hazırlamayın. Romantizmin, aşkın, mimarinin ve sanatın ülkesi Fransa'da uygun fiyatlı güzel bir tatil geçirmek ve Fransa'da görülmesi gereken en önemli yerleri yakından tanımak için vakit kaybetmeyin. Nice evlilik tekliflerine, balayı tatillerine, romantik paylaşımlara ev sahipliği yapan ve her yıl binlerce turist ağırlayan Fransa'nın güzelliklerini en uygun fiyatlı Fransa turu fırsatlarıyla keşfedin. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen bölgesi olan Fransa’nın en önemli şehirlerinden Paris, Lyon, Marsilya, Toulouse, Bordoeaux, Nice, Nantes, Cannes ya da Strasburg’a sevdiklerinizle giderek muhteşem bir yurt dışı tatili geçirebilirsiniz. Şimdilik ise ülkeye giriş yapabilmeniz için Fransa vizesi almanız şart.

Fransa'da gezilecek yerler

Fransa denince akla gelen ilk yer olan Eyfel Kulesi elbette listemizin başında yer alıyor. Yılda 6 milyon turist çeken Eyfel Kulesi, Paris'in simgesi olarak kabul ediliyor. Eyfel Kulesi'ne katılımın rekor kırdığı yıl ise, 200 milyon ziyaretçiyle 2002 senesi… Eyfel Kulesi, 3 bin işçinin 26 ay süren çalışmalarının sonunda son halini alıyor ve ziyarete açılıyor. Tıpkı Eyfel Kulesi gibi Paris'te bulunan ve eskiden tren garı olarak kullanılan Orsay Müzesi ise sanatseverlerin ziyaret ettiği bir diğer turistik gezi mekanı. Orsay Müzesi'nde çoğunluğu Fransız sanatına ait olan 1848 - 1915 yıllarında arasında yaratılmış heykeller, resimler, mobilyalar ve fotoğraflar bulunuyor. Paris'in tüm önemli yapıları gibi Seine Nehri kıyısında bulunan ve Meryem Ana'ya ithafen isimlendirilen Notre Dame Katedrali de Fransa turunuzda mutlaka uğramanız gereken noktalardan birisi. İlk gotik katedrallerden biri olan Notre Dame Katedrali aynı zamanda Fransız gotik mimarisinin de en önemli örneği.

Fransa’da ne yenir?

Zenginliği ve içeriğiyle ünlü olan Fransız mutfağı, çeşitliliğiyle farklı damak zevklerine de hitap ediyor. Şarap, peynir ve tereyağı ise bu mutfağın en önemli unsurları arasında yer alıyor. Fransız mutfağının dünyaca tanınan yemeklerinden kruvasan, salyangoz yemeği, baget ekmeği, kaz ciğeri ve krem brule’yi denemeden ülkeden dönmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. En uygun Fransa tur fiyatlarıyla birbirinden lezzetli bu yemekleri deneyebilir ve dopdolu bir tatil geçirebilirsiniz.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları