Akdeniz’in en özel ülkelerinden biri olan İtalya, özellikle Avrupa’nın en çok turist çeken bölgelerinden. Güney Avrupa'da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan ülke, yüzyıllar boyunca da çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya'da yer alıyor. Köklü bir tarihe sahip olan İtalya’ya ilk girdiğiniz andan itibaren geçmişin izlerine rastlamanız mümkün. Yüzlerce yıllık tarihi ile ölümsüz şehir Roma, romantik şehir Napoli ve ülkenin büyüleyici kıyı şeridi Amalfi ve dahası İtalya turuna çıkmanız için yeterli sebeplerden. İtalya, birbirinden eşsiz şehirleri, lezzetli mutfağı ve kültür dolu sokaklarıyla misafirlerine hayal ettiklerinden çok daha fazlasını vadediyor. Ülkemizde de fazlasıyla tercih edilen İtalya turları, aynı zamanda Avrupa ve Amerika’da yaşayanlarında en çok tercih ettiği turlar arasında yer alıyor. Schengen bölgesi içinde bulunan ülkeye giriş yapmak için ise İtalya vizesi almak gerekiyor. İtalya turu fiyatları ve fırsatlarını takip ederek, İtalya tatilinizi ucuza getirebilir ve geçmişe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

İtalya’da gezilecek yerler

Çizme biçimindeki görüntüsüyle adından söz ettiren İtalya’da kesin görülmesi gereken yerlerin başında Roma, Floransa, Venedik, Napoli, Pisa, Verona, Milano, Capri geliyor. İtalya’nın en kalabalık şehri Roma’da Kolezyum, Panteon ve Trevi Çeşmesi’ni gezebilir, diğer bir şehri Floransa’da ise Michalangelo meydanından şehrin tümünü görebilirsiniz. Kanalları, köprüleri, gondolları ve tarihi yapıları ile romantik şehir Venedik’te gondolla gezmek ise İtalya’da kesinlikle yapmanız gereken aktiviteler arasında. Napoli’de pizza yemek, Milano’da alışveriş yapmak ise İtalya tatilinizi renklendirmeniz için uğramanız gereken yerlerden. Bunların yanı sıra İtalya’da gezeceğiniz daha birçok nokta bulunuyor. İtalya’da gece hayatı ise tatilcilerin eğlence beklentilerini karşılayacak nitelikte geçiyor.

İtalya’da ne yenir?

Dünyaca ünlü İtalyan mutfağının kökeninin MÖ 4. yüzyıla kadar dayandığı biliniyor. İtalyan yemekleri çok sayıda meyve, sebze, sos ve et yemeğini içinde barındıran bir mutfak ve özellikle de zeytinyağları ile de öne çıkıyor. İtalya’ya gittiğinizde kesinlikle yemeniz gereken tatlar arasında ise çeşitli makarnalar, pizza ve tiramisu tatlısı bulunuyor. İtalyan yemekleri özellikle Akdeniz tatlarından hoşlananlar için oldukça alternatifli olarak sunuluyor. Bunların yanı sıra yemek konusunda sıkıntı çekiyorsanız İtalya’da Türk restoranlarını da kolaylıkla bulabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız İtalya turu fırsatlarını inceleyerek bu leziz tatları deneme imkanını bulabilir ve muhteşem bir İtalya tatili geçirebilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları