Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Hollanda'da muhteşem bir yurt dışı tatili sizleri bekliyor. Hollanda turu planınızı oluşturmadan önce sizler için hazırladığımız gezi rehberi yazısını inceleyerek Hollanda'da gezilecek yerler, Hollanda tur fiyatları, Hollanda şehirleri ve Hollanda tur fırsatlarını hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Hollanda'da gezilecek yerler

Hollanda’da kesinlikle görülmesi gereken yerler denince akla ilk gelen yer olan başkent Amsterdam, turunuzun ilk sıralarında bulunması gereken kentlerden biri. Kanallarıyla ün salan bu şehirde, bol bol yürüyüş yapıp temiz havayı soluyabilir, 1.5 saat süren kanal gezisiyle unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Amsterdam Kraliyet Sarayı, Nieuwe Kerk, Ulusal Anıt ve Madame Tussauds Müzesi gibi gezi noktalarını içinde bulunduran ve Amsterdam'ın en hareketli meydanı olan Dam Meydanı da gezi duraklarınızdan biri olacak. Bu meydanda, seyahatinizden hatıra kalacak fotoğraflar çekebilir, bir kültür turuyla günü sonlandırabilirsiniz. Meydanda yer alan ve 1655 yılında inşa edile Kraliyet Sarayı, ilk olarak Belediye binası olarak tasarlanarak açılmış bir yapı. Günümüzde Kraliyet Sarayı olarak hizmet veren bina, turistlerin ilgisini çeken yerlerden biri... Bölgenin en eski ikinci kilisesi olan Nieuwe Kerk de yine aynı meydanda yer alıyor. 14. yüzyılda inşa edilen bu kilise, tarih boyunca bir çok kez restorasyon görmüş. Günümüzde sergi olarak hizmet veren Nieuwe Kerk'i düzenlenen sergilere katılarak gezebilirsiniz. Amsterdam gezinizde çok etkileneceğiniz bir diğer mekan ise Begijnho... 1346 yılında manastır yeminleri olmadan rahibe olarak yaşayan Katolik kardeşler birliği Begijntjes için ibadethane olarak inşa edilen bu alan, buram buram tarih kokan ambiyansıyla ziyaretçilerini içine çekiyor. Amsterdam'ın farklı bir yüzüyle karşılaşmak için ise Jordaan District adlı bölgeye uğramanız yeterli. Önceleri işçi mahallesi olarak bilinen Jordaan District, zamanla şehrin seçkinlerinin yaşadığı bir bölge haline gelmiş. Sanat galerileri, butik mağazaları ve bohem kafeleri ile bambaşka bir havaya sahip olan Jordaan District, kanal boyunca sıralanan ve çiçeklerle süslenen evleriyle dikkat çekiyor. Amsterdam’ın yanı sıra Hollanda’da Rotterdam, Eindhoven, Lahey, Tilburg şehirlerini de gezebilirsiniz.

Hollanda tur fiyatları ne kadar?

Hollanda tur fiyatları seçtiğiniz fırsat içeriğine ve dahil olan hizmetlere göre değişkenlik gösterebilir. Bölgede yer alan otel alternatifleri farklı bütçelere hitap edecek kadar fazladır. Hollanda vize işlemleri, konaklama gecesi sayısı, ulaşım masrafları gibi detayların paket fiyatına eklendiği turlarda sürpriz harcamalarla karşılaşma riskiniz minimuma inecektir. Sizin için hazırladığımız en ucuz Hollanda tur fırsatlarını inceleyerek, hayalinizdeki tatile bir adım atabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları