Gördüğünüz zaman neredeyse dilinizin tutulacağı, her yerini adım adım gezip görmek isteyeceğiniz Kapadokya sizleri bekliyor. Tüm ayrıntıyı sizler için düşünen turlar ve otellerimiz kapsamında eğlenceye doyacaksınız!

Kapadokya'yı kapsamlı bir şekilde ele alacak olursak; en belirgin özelliklerinden birincisi tarihi yerleri, yer altı şehirleri, keyifle yapabileceğiniz aktiviteleri, yöresel lezzetleri ve benzersiz otelleri şeklinde sıralamak mümkündür.

Kapadokya'ya gittiğinizde tarihi yerlerin yer aldığı Göreme, Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar ve Avanos ilk rotanızı oluşturacaktır. Tarihi güzellikleriyle görkemli bir görüntüye sahip olan bu yerlerde saatlerce gezecek ve yine de doyamayacaksınız. Bu yerlerde birbirinden etkileyici o kadar çok göz kamaştıracak tarihi güzellikler var ki günün nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız...

Kapadokya'da gezilecek yerler

Kapadokya turları ile bu bölgede görmeniz gereken yerlerin başında Ortahisar Kalesi, Paşabucağı, Ihlara Vadisi, Avanos Ören Yeri, Zelve Vadisi, Uçhisar Kalesi, Temenni Tepesi Türbeleri, Güllüdere Vadisi, Zelve Ören Yeri, Zemi Vadisi, Kapadokya Çavuşin Kilisesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya Kültür Merkezi, Zelve Açık Hava Müzesi, Kapadokya Etnografya Müzesi, Üzengi Vadisi, Sobesos Antik Kenti gelmektedir.

Turistlerin dolaşırken mest olduğu bu yerler akıllardan uzun süre çıkmayacak olan, etkileyicilik seviyesi oldukça fazla yerler arasındadır. 

Yer altı şehirlerinde ise, kendinizi yerin kat ve kat altında hissedecek ve gördüğünüz atmosfer karşısında şaşkına döneceksiniz. Yer altı şehirlerinden görmeniz gerekenlerin başında ise Acıgöl Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Gaziemir Yeraltı Şehri, Mazı Yeraltı Şehri ve Özlüce Yeraltı Şehri gelmektedir. 

Kapadokya'ya gittiğinizde herkesin aklına gelecek ilk şey olarak bilinen balon turları ile keyifli aktiviteler gerçekleştirebilir ve bu güzel anları ölümsüzleştirebilirsiniz. İnanın balon turları ile Kapadokya'yı tepeden izlerken çok keyif alacaksınız. Balon turlarının yanı sıra gerçekleştireceğiniz atlı safari turları da sizleri bekliyor olacak. 

Kapadokya'nın farkını ortaya koyan balon turu ve atlı safari turları ile daha önce gerçekleştirmediğiniz aktivitelerin sahibi olacaksınız. Sitemizde sadece Kapadokya turları değil balon turları içinde karşı koyamayacağınız, hem cebinizi hem de sizi düşünen kampanyalarımız yer almaktadır. Sadece konforunuzu değil, aynı zamanda cebinizi de düşündüğümüz turlarımız için daha fazla vakit kaybetmeyin!

Kapadokya Yemekleri

Kapadokya keyifle gezeceğiniz ve aktivitelerine katılabileceğiniz bir yer olmanın dışında lezzetle yemekleri ile de ön plana çıkmaktadır. Yukarda sizler için özetlemiş olduğumuz gezilecek yerlerin yanı sıra bölgeye özel yemeklerle de ön plana çıkan Kapadokya'da yediklerinizin tadı damağınızda kalacak...

İşte o yemeklerin başında testi kebabı gelmektedir. Lezzetine bayılacağınız testi kebabının yanı sıra çömlek fasulyesi, düğü çorbası, sütlü çorba, nohutlu yahni, kayısı dolması, gendime, dıvıl, ayva dolması ve dolaz yer almaktadır.

Kapadokya'ya gittiğiniz zaman bu farklı lezzetlerin tadına bakmadan dönerseniz inanın ki çok pişman olursunuz. Çünkü her biri farklı ve her biri daha önce tadımlamadığınız kadar lezzetlidir...

Kapadokya, dünyanın hiçbir yerinde göremeceğiniz atmosferi, lezzeti ve konaklama seçenekleriyle senelerdir fark yaratmaktadır. Hiçbir yerde bulamayacağınız şehrin bu güzellerini canlı olarak görmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sitemizde bulunan kampanyalarımızı incelemenizdir. 

Bizler her ayrıntıyı sizler için düşündük, sizin yapmanız gereken sadece tatil döneminizi belirlemek ve bavulunuzu hazırlamak olacak.

Sitemizde yer alan ve sizlerin rahat bir tatil geçirmesi için sunduğumuz turlar ile tüm bu güzelliklere şahit olabilirsiniz! Kapadokya'yı daha fazla bekletmeyin, uygun fiyatlı kampanyalarımızı kaçırmadan rezervasyonunuzu gerçekleştirin...

Dört mevsimi ayrı güzel olan bu şehirde uçak bileti dahil kampanyalar ile doyasıya tadını çıkarmanızın tam zamanı! Yapmanız gereken sadece bizlere ulaşmak... Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları