Genellikle İzmir’de mi Aydın’da mı olduğu karıştırılan ama aslında Aydın iline bağlı bir ilçe olan Kuşadası, boylu boyunca uzanan kumluk plajları ve tertemiz mavi sularıya özellikle tatilciler için yaz aylarının vazgeçilmez rotalarından biri. Doğayla iç içe denizin tadını çıkarmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihlerinden biri olan Kuşadası, denizinin sakin ve tertemiz olması nedeniyle de yüzme keyfine keyif katıyor. Kuşadası tatilinizde birçok su sporunu da deneyebilir, farklı aktivilerde de bulunabilirsiniz. Aynı zamanda yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da Kuşadası otellerinde konaklayarak beldenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Her şey dahil Kuşadası otelleri ile tatildeki tüm vaktinizi dinlenmeye ayırabilir, hiç yorulmadan keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kuşadası’nda gezilecek yerler

Bir turizm merkezi olduğu kadar köklü geçmişiyle tarihi bir öneme de sahip olan Kuşadası’nda birbirinden farklı tatil fırsatlarıyla şehri gezebilirsiniz. Denizin, dağ ve tepelerin buluşma noktası olan beldede; Kurşunlu Manastırı, Melia, Güvercinada, Şehir Surları ve Kale Kapısı, Hagios Antonios Manastırı, Ilıca Tepe, Kervansaray, Kaleiçi Camii, Aya Yorgi Manastırı görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Bunların yanı sıra Kuşadası’na oldukça yakın olan Efes Harabeleri, Meryem Ana Evi, Şirince de Kuşadası’na gitmişken gezilmesi gereken yerlerden. Bu merkezlere yakın yerlerde konaklayarak gezinizi kolaylaştırabilir, zaman tasarrufu yapabilirsiniz.

Kuşadası’nda nerede kalınır?

Kuşadası’nda 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar kalabileceğiniz pek çok alternatif mevcut. Ucuz tatil fırsatlarını takip ederek en iyi Kuşadası otelleri ve fiyatlarını yakalayabilir ve bütçenizi zorlamadan harika bir tatil geçirebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Kuşadası otel fırsatlarını inceleyerek kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz tesiste konaklayabilir, bunun yanında Kuşadası turlarına da katılabilirsiniz.

Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları