İtalya’nın başkenti olan Roma dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri. Romantizmin şehri olarak bilinen Roma, bu unvanı Roma’nın tersten yazılışı olan ve aşk anlamını taşıyan “amor” kelimesinden alıyor. Çok köklü bir geçmişi olan Roma’nın, geçmişten günümüze çok kıymetli kiliseler, antik kalıntılar, anıtlar, heykeller ve sanat eserleri getirdiğini görüyoruz. Bu sebeple Roma’da gezilecek yerler de çok fazla. Bunlardan biri dünyanın en küçük ülkesi olarak bilinen ve dini açıdan önemli bir yer olan Vatikan. Vatikan’ı Roma’dan ayırıp sınır görevi gören sadece bir duvar ve birkaç önemli noktalardaki çizgi olduğunu görüyoruz. Vatikan aynı zamanda kültürel ve sanat konusunda önemli bir yere sahip olduğundan turistlerin oldukça sık ziyaret ettiği bir yer. Aynı zamanda Roma’nın Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum’u mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Benzersiz güzellikteki sarayları, tarih kokan kiliseleri ve antik kalıntılarıyla, birbirinden kıymetli sanat eserleriyle Roma tarihi şehir merkezi UNESCO dünya tarih mirası listesinde kendine yer buluyor. İtalya’ya kadar gitmişken Roma turlarıyla Floransa, Venedik, Cenova gibi yerlere de ziyarette bulunabilirsiniz. Roma tur programıyla, önce Roma’daki Santa Maria Maggiore Bazilikası’nı ziyaret edebilir, daha sonra oradan Floransa’ya geçerek İtalya’nın en meşhur kiliselerinden Floransa Katedrali’ni ya da dünyanın en ünlü güzel sanatlar müzesi olan Uffızı Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra Floransa’dan yola çıkıp Venedik’e varabilir şehri neredeyse iki parçaya bölen Büyük Kanal’ı görebilirsiniz. Bu turunuzu geniş bir İtalya turuna dönüştürmek istiyorsanız dar sokakları ve sıcakkanlı insanlarıyla tipik bir İtalyan şehri olan Cenevre’ye de uğrayabilir, 2006 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine eklenmiş olan saraylarını gezebilirsiniz.

Roma vizesi nasıl alınır?

Roma vizesi için Türk vatandaşlarının İtalya’dan Schengen Vizesi almaları gerekmekte. 26 Avrupa ülkesinin içinde bulunduğu Schengen Birliğindeki ülkelerden birine Schengen vizesiyle girdiğinizde, diğer birlikte bulunan ülkelere de geçiş yapabiliyorsunuz. Umuma mahsus pasaporta vize isteyen İtalya, hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta 90 günlük süreyle vize istemiyor.

Roma tur fırsatlarından nasıl yararlanabilirim?

Roma tur fiyatları seçtiğiniz tura ve gideceğiniz şehir sayısına göre değişse de Fulltime Travel'dan 7 Gece 8 Gün Büyük İtalya turu sizin için seçmiş olduğumuz Roma tur fırsatlarından sadece biri. Sizin için hazırlamış olduğumuz fırsat listesine bakıp bütçenize en uygun Roma tur fiyatlarına ulaşabilir, sevdiklerinizle ve ailenizle Roma, Venedik, Cenova, Floransa, Napoli hatta daha fazla şehre ulaşıp rüya gibi bir İtalya gezisi yapma şansını elde edebilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları