Ege’de kıyı komşumuz olan Yunanistan, hem bize çok benzerliğiyle hem de bir o kadar farklı kültürüyle oldukça cezbedici ülkelerden biri. Karadan ve denizden ulaşım kolaylığı, şehirlerinin ve özellikle de adalarının muazzam güzelliği ve de enfes mutfağından kurulan sofralarla Yunanistan turu, en çok tercih edilen turlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Mitler ülkesi Yunanistan; tapınakları, kiliseleri, Rum Köyleri ve doğal güzellikleriyle dünyanın dört bir yanından turistin çekim merkezi olmayı başarıyor. Yurtdışı turlar içinde mutlaka görülmesi gereken Yunan Adaları ise yaz turizminin nabzını tutuyor. Yunanistan turu fırsatlarını inceleyerek siz de kendinize en uygun rotadaki tura çıkabilir ve Yunanistan’ın benzersiz ruhunu yaşayabilirsiniz.

Yunanistan’da gezilebilecek yerler nereler?

Doğanın tüm cömertliğiyle güzelliğini armağan ettiği Yunanistan, huzur ve eğlence arayanların her adımlarında bunu hissedecekleri bir atmosfere sahip. Günlük yaşamın tarihle iç içe geçtiği ve gözünüzün gördüğü her yerden bir hikayenin patlak vereceği mistik ruhuyla Yunanistan’da gezilecek yerlerin bir sıralamasını yapmak oldukça zor. Birkaç yerden bahsetmek gerekirse Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin de bulunduğu Selanik, Yunanistan diyince akla ilk gelen yer Akropolis, berrak suyu ve incecik kum plajıyla dönmek istemeyeceğiniz Elafonissi Beach ve Thassos Adası’nı sayabiliriz. Her bütçeye uygun Yunanistan turu fiyatları ile Halkidiki’yi de görmeden dönmek olmaz. Gündüz deniz ve güneş keyfinin, gece ise sınırsız eğlencenin yaşandığı Yunanistan, saygıyla korunan doğası ile tatilleri muhteşem kılıyor.

Yunanistan’da ne yenir?

Türklerle kültürü iç içe geçmiş Yunanistan’da yemekle ilgili hiçbir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Çünkü Yunan mutfağı neredeyse Türk mutfağıyla aynı. Tanıdık tatlar ve tanıdık isimleriyle Yunan yemek kültürü, size Ege ve Akdeniz doğasından şifa niteliğindeki otları, taptaze balıkları ve zeytinyağlı hafif mezelerini sunacak. Kıyılarındaki meyhaneleri, sokak aralarında gizlenmiş ve keşfedilmeyi bekleyen minik restoranlarıyla Yunanistan turu mekanları, kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceğiniz sıcaklıkta sizleri ağırlamayı bekliyor. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları