Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Marmaris'in güzelliklerini ve eşsiz atmosferini keşfetmeye hazır mısınız? Akdeniz Bölgesi'nde yer alan ve tüm ihtişamıyla her yıl binlerce turist çeken bu kent için en uygun fiyatlı Marmaris fırsatlarını listemizde bulabilirsiniz.

Marmaris'te gezilecek yerler

M.Ö 3500 yıllarına kadar uzanan bir tarihe ev sahipliği yapan Marmaris'in görülmesi gereken köyleri, antik kentleri ve koyları sizi zamanda yolculuğa çıkaracak. Marmaris'in en eski antik kentlerinden biri olan Loryma Antik Kenti, kültür turu sevdalılarına eşsiz bir gün yaşatacak. M.Ö 7. yüzyıla uzanan tarihiyle varlığını sürdüren Loryma Antik Kenti'nin günümüze kadar  gelen birçok kalıntısına hayran kalacaksınız. Özellikle son zamanlarda turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Amos Antik Kenti ise bölgedeki bir diğer tarih kokan oluşum. Turunç ile Kumlubik arasında yer alan Amos Antik Kenti'nde sarnıç, tiyatro, anıtlar, heykel ve tapınak bulunuyor. 1991 yılında ziyarete açılan Marmaris Müzesi de tarih sevdalılar için kaçırılmayacak bir alternatif… Roma ve Bizans çağlarına ait Burgaz ile Hisarönü kazılarında açığa çıkarılan pişmiş topraktan yapılmış kandiller, şişeler, figürinler, çeşitli kaplar, cam eserler, ok uçları, sikkeler ve süs eşyaların sergilendiği bu müzeye bayılacaksınız. Antik kentler ve müzelerin yanı sıra, seçeceğiniz Marmaris turunda yer alan tekne gezileriyle bu kentin eşsiz koylarını da görme şansı bulabilirsiniz. Turkuaz rengi deniziyle konuklarını ağırlamaya hazırlanan Bördübet Koyu, gizli cenneti andıran atmosferiyle sizi içine çekecek. 1 km uzunluğunda kıyıya sahip olan bu koyda huzura doyacak, bitmesini istemediğiniz keyifli bir gün geçireceksiniz. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz koylardan biri olan Gebekse Koyu ise zor ulaşacağınız ama gördükten sonra hayran kalacağınız gizli bir lokasyonda yer  alıyor. Karadan ulaşımın sağlanamadığı Gebekse Koyu'na varmak için bir tekne ya da sandala ihtiyaç duyacaksınız. Gebekse Koyu, ışıl ışıl parlayan suyu dışında koyun uç noktasında bulunan Gebekse Harabeleri ve Gebekse tarihi kalıntılarıyla da dikkat çekiyor.

Marmaris’te otel ve tur fiyatları ne kadar?

Marmaris otel fiyatları seçeceğiniz lokasyon, pansiyon durumu ve otelin yıldız sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. Marmaris otelleri alternatifi fazla olduğu için bütçenize uygun otel veya pansiyon bulmak her dönemde mümkün. Marmaris tur fiyatları ise seçeceğiniz paketin içeriğine göre şekilleniyor.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları