Marmara Denizin’de İstanbul’a bağlı Prens Adaları’nın en büyüğü olan Büyükada, şehre en yakın kaçış noktası olarak dikkat çekiyor. İstanbul’un bir uzantısı olan ama aynı zamanda metropol kaosundan da bir o kadar uzak kalmayı başaran Büyükada konaklama imkanlarıyla da sıklıkla tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Büyükada otelleri yazın sezonda kışın ise hafta sonu kaçamaklarında Ada’nın şahane manzarasına nazır kusursuz hizmetler sunuyor. Genellikle İstanbul’da yaşayanların tercih ettiği rotalardan biri olan Büyükada’da pek çok aktiviteye de katılmak mümkün. Burada ailenizle ya da arkadaşlarınızla piknik yapabilir, bisikletle ada turuna çıkabilir ya da Büyükada plajlarında denize girebilirsiniz.

Büyükada’da nerede kalınır?

İster vapurla isterseniz de Bostancı’dan kalkan motorlarla Büyükada’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayak bastığınız anda nostaljik atmosferine, arnavut kaldırım sokaklarına ve doğasına hayran kalacağınız Büyükada’da denize sıfır oteller şehir karmaşasından arınmanızı sağlıyor. Gizli kalmış koylarda bulunan plajları ise Ege ve Akdeniz’i aratmayacak nitelikte. Size özel hazırladığımız her bütçeye hitap eden Büyükada tatil fırsatları, uygun Büyükada otel fiyatları ile sizleri bekliyor. Dilerseniz köklü büyük bir otelde, dilerseniz eski bir konaktan restore edilmiş bir butik otelde konaklama seçenekleri sunan listemizden seçim yaparak şehirden uzak huzurlu vakit geçirmeniz mümkün.

Büyükada’da gezilebilecek yerler

Büyükada’nın tepesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi ve Aya Yorgi Manastırı’nı ziyaret edebilir, bu bölgede kalıntısı olan birçok kilise ve manastıra rastlayabilirsiniz. Adanın tarihini yakından görebileceğiniz çeşitli bölgeleri yürüyerek, bisikletle ya da fayton yardımıyla gezebilirsiniz. İsa Tepesi'nde Hristos kilise ve manastırı ile harabe bir binaya sahip olan Rum Yetimhanesi’ni, Büyükada’nın önemli yapılarından Ayios Dimitrios kilisesini ve II. Abdülhamid tarafından yaptırılan Hamidiye Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Özellikle yaz tatili için uzaklara gitmeye vakti olmayanlar için harika bir kaçış yeri olan Büyükada’da size özel sunulan fırsatları incelemeyi sakın unutmayın. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları