Abant’ın insan zihninde oluşturduğu şey Abant gölünün güzelliği ve çevresinde çam ve göknar ağaçlarının verdiği yeşilliktir. Yılın dört ayında Abant’ta kar vardır. Abant beyazlık, yeşillik ve maviliktir. Abant gölü ülkemizde bolu ilimizin sınırları içerisinde yaklaşık 1350 metre yükseklikte ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölüdür.

Yeşilin ve mavinin eşsiz uyumunun olduğu Bolu Abant’ta tatil yapmanın keyfi başkadır. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden, negatif enerjisinden uzakta, abant gölünün verdiği dinginlik, huzur ve sevinçle bir tatil imkanı sunmaktadır. Abant gölünün çevresi 7 km olmakla birlikte çevresinde yürüyüş yapabilmeniz için yol, yorulduğunuzda oturabilmeniz için masalar, piknik yapabilmeniz için boş alanlar bulunmaktadır.

Abant'ın temiz havasıyla insanın zihnini açan bir güzelliği vardır. Bu güzellikler ile birçok ressamın tablolarını süslemiş ve birçok fotografçının resimlerini meydana getirmiştir. Gölde balık tutma imkanı da var. Abant gölünde endemik bir tür olan abant alabalığı (Latince ismiyle salmo trutta abanticus) yaşamaktadır. Gölün çevresinde çadır kurma imkanının yanında Abant otelleri vardır. Yani gittiğinizde kalacak yer sıkıntısı olmamaktadır. Bunun yanında da günübirlik abant turları mevcut. Tüm bu imkanlara firsatbufirsat.com’dan ulaşabilirsiniz. Daha uygun fiyat avantajlarıyla bütçenizi zorlamayacak fiyatlar yer almaktadır.

Sadece Abant değil Abant’ın çevresi de insanlara güzellikler sunmaktadır. Bunların içinde Yedigöller milli parkı bulunur. Yaklaşık Abant’a 30 km uzaklıkta olan bu güzel yer Abant kadar güzelliği içinde barındırmaktadır. Özellikle kamp severlerin gittiği bu yeri Yedigöller turu ile her mevsim ziyaret edebilirsiniz. Abant’ın yanı başında Bolu’nun bir ilçesi olan Mudurnu’da ziyaret edilebilecek yerlere sahiptir. Bunların içinde tarihi camiler Safranbolu evlerine benzer şekilde restore edilmiş evlere sahiptir ve ziyaret edebileceğimiz yerleri vardır. Bu anlattığımız yerlerdeki bölge insanlarının sevecen,  hoş tavırları, misafirperverlikleri insanları cezbeden başka bir özelliktir.

Abant’ın şöyle bir güzelliği daha vardır. Ülkemizin büyükşehirleri olan İstanbul, Ankara, İzmir’e ulaşım imkanı yakın olması ayrı bir güzelliktir. Abant’ta dört mevsimin dördü de ayrı bir güzeldir. Onun için Abant’ı istediğiniz zaman ziyaret etme imkanınız var. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları