Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Türkiye'nin cennet köşesi Alaçatı, Eski çağlarda adı ‘Agrillia’ olarak anılmaktaydı. Batı Anadolu'da geçmişte 'İonia' diye adlandırılan ve Gediz nehrinden başlayıp Büyük Menderes ırmağına değin uzanan bölgenin tam merkezinde yer alan bu muhteşem belde her yıl binlerce kişiyi misafir ediyor.
 
İzmir'in popüler tatil merkezlerinden Çeşme'nin bir kasabası olan Alaçatı, dört mevsim boyunca esen rüzgarı ile bir hayli ün yapmış bir yer. 150 yıllık köklü geçmişiyle Alaçatı'nın simgesi haline gelmiş olan Yel Değirmenleri, şimdilerde turizm amaçlı olarak yerli ve yabancı misafirler tarafından akın akın ziyaret ediliyor. Buğdayı öğütmek için kullanılan Alaçatı Yel Değirmenleri, Alaçatı'nın hemen girişinde ziyaretçilerini selamlıyor. 

Aklınızda Alaçatı'yı ziyaret etmek varsa, adım adım her yeri tarih ve huzur kokan bu ilçede geçireceğiniz her saniyenin huzurunu yaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Alaçatı'nın bir de her yıl düzenlenen doğa, lezzet ve eğlence temalı bir festivali var. Bu yıl da 9. kez düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali mutalaka deneyimlemeniz gerek bir etkinlik! Her yıl binlerce insanı ağırlayan bu festival muhteşem anılar biriktirmeniz için ideal bir program.

İzmir ve bölgesine ait çeşit çeşit, taptaze bitkilerle hazırlanan yöresel tatlarla bu festival kapsamında buluşmaya ne dersiniz?

Mevsimin en güzel döneminde hem cennet belde Alaçatı'nın eşsiz güzelliklerini baharla birlikte karşılamanız hem de festivale katılarak unutamayacağınız bir tatil yaşamanız için şimdi Alaçatı Ot Festivali turunun tam zamanı. Ege'nin incisi olan İzmir'de Alaçatı Ot Festivali'ne katılıp, sonrasında bölgenin tarihi ve antik kentlerini gezerek bu turun tadını çıkarabilirsiniz. Şirince, Birgi, Ödemiş gibi İzmir'in eşsiz köylerini keşfederek de katılım sağladığınız bu muhteşem geziyi taçlandırabilirsiniz. 

Yurt içi turlar arasında en çok talep gören Alaçatı Ot Festivali Turu ulaşım ve konaklama dahil olarak çok uygun fiyatlarla sitemiz aracılığı ile sizleri bekliyor. İndirimli Alaçatı Ot Festivali turlarımızı inceleyin ve rezervasyon yaptırmak için acele edin!

Baharı karşılamanın en güzel yolu Alaçatı Ot Festivali'nden geçer!

Şimdiden iyi yolculuklar dileriz... Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları