Yunanistan’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Atina, Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olarak biliniyor. Modern bir şehir olarak tanınan Atina, coğrafi konum olarak da oldukça özel bir yerde bulunuyor. Ortadoğu’dan bakıldığında ilk Avrupa kenti olan Atina, Avrupa’dan bakıldığında ise Batı’dan Doğu’ya geçişin ilk belirtisi olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en köklü tarihlerinden birine sahip olan Atina, hem birçok efsaneye konu olması hem de kültürüyle pek çok kültüre ilham vermesiyle ayrı bir noktada yer alıyor. Yedi tepe ve görkemli dağlarla sarılmış antik kent Atina, 3000 yıllık tarihiyle sizleri büyüleyecek. Atina turuna katılarak rehberler eşliğinde bu masal kenti gezebilir ve yakından tanıma imkanı bulabilirsiniz. Birbirinden kaliteli tur firmalarıyla iş ortaklığı yaparak sizin için hazırladığımız en ucuz Atina tur fırsatlarıyla bu seyahatinizi daha uygun fiyatlara getirebilir ve bütçenizi farklı aktivitelere de ayırabilirsiniz. Atina’ya giriş yapabilmek için ise schengen vizenizin olması gerekiyor. Bazı Atina turları vize işlemlerini sizin için hallederken bazılarında ise önceden bu işleri tamamlamanız şart koşuluyor.

Atina’da gezilecek yerler

Antik Agora, Akropolis, Plaka, Zeus Tapınağı, Syntagma Meydanı, Kolonaki, Lycabettus Dağı, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Parlamento Binası, Partenon Atina’da kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Antik Yunan’ın en önemli noktası olan Antik Agora öncelikli olarak uğramanız gereken yerlerin başında geliyor. Zamanında çok büyük düşünürleri ağırlayan Antik Agora’ya giderek tarihin izlerini görebilirsiniz. Athena, Nike, Parthenon tapınaklarıyla sadece Yunanistan’ın değil, dünyanın da en önemli harikalarından biri olan Akropolis’i ziyaret etmeden dönmemelisiniz. Aynı zamanda eski dönem kalıntılarını yakından görebileceğiniz Plaka bölgesine giderek, zamanda yolculuğa çıkabilirsiniz. Atina’ya gidip Yunanistan’ın en büyük tapınağı olan Zeus Tapınağı’nı görmek ise yine öncelikli olarak yapmanız gerekenler listesinin başında yer alıyor. Gündüz yapacağınız kültür gezilerinin yanı sıra Atina’da gece hayatı da oldukça eğlenceli geçiyor. Siz de Atina’daki mekanlardan birine giderek bu eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Atina’da ne yenir?

Coğrafi konumu ve kültürel zenginliklerinin mutfağında da bulunduğunu söyleyebileceğimiz Atina’da, Akdeniz ve Balkan yemeklerinin ortak bir yansımasını görmek mümkün. Aynı zamanda yakın bir kültüre sahip olmamızdan dolayı Türk mutfağıyla da benzerliği bulunan Yunan mutfağının lezzetli yemeklerini Atina’nın kaliteli restoranlarında bulabilirsiniz. En uygun Atina tur fiyatlarıyla birbirinden lezzetli bu yemekleri deneyebilir ve en muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları