Tayland’ın en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Bangkok, kendi halkı tarafından Melekler Şehri olarak da adlandırılıyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Bangkok, Asya’nın en önemli turistik şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Önemli bir tarihe sahip olan şehirde görülebilecek çok sayıda tarihi yapı ve müze de yer alıyor. Uzakdoğu turları ile gidip görebileceğiniz Bangkok, vardığınız andan itibaren farklı atmosferi ve benzersiz mimarisiyle sizi büyüleyecek. Vizesiz turlar kategorisinde de yer alana Bangkok turları ile eşsiz bir yurt dışı deneyimi yaşayabilir ve uzun süre etkisinden kurtulamayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Bangkok tur fırsatlarını inceleyerek en ucuz fiyata şehri ziyaret edebilir ve  uygun bir Bangkok tatilinin tadına varabilirsiniz. Aynı zamanda tur şirketleri tarafından düzenlenen Bangkok Pattaya turları ile birlikte Tayland’ın dokusunu daha da yakından görme fırsatını bulabilirsiniz.

Bangkok’ta gezilecek yerler

Bangkok’ta kesinlikle gezmeniz gereken yerlerin en önemlileri genellikle Ko Rattanakosin adı verilen bölgede yer alıyor. Gökdelenleri ve ihtişamlı tapınaklarıyla Bangkok’un bu bölgesinde Wat Phra Kaew ve Kraliyet Sarayı, Uzanan Buda tapınağı Wat Pho, Şehir Sütunu ve Milli Müze gibi çeşitli tarihi yerler bulunuyor. Rattanakosin'in genişlediği bölge olan Banglamphu'da daha yeni tarihi eserler yer alıyor. Bunların en önemlileri arasında ise Altın Dağ olarak da bilinen Wat Saket, Wat Ratchanadda ve Demokrasi anıtı bulunuyor. Banglamphu'dan sonra şehrin genişlemeye devam ettiği bölge olan Dusit ise batı tarzındaki mimarisiyle öne çıkıyor. Burada Mermer Tapınak olarak da bilinen Wat Benchamabophit, Dusit Sarayı, Vianmek Tik Konağı gibi batı tarzında yapıları görmeniz mümkün. Bangkok'un diğer bir önemli tarihi bölgesi ise Çin Mahallesi. 5.5 ton ağırlığındaki saf altından bir Buda heykeline ev sahipliği yapan Wat Traimit gibi tarihi yapılar da burada yer alıyor.

Bangkok’ta ne yenir?

Dünyada oldukça ün yapmış olan Tayland mutfağını, Bangkok’ta sokaklarda ve restoranlarda siz de deneyebilirsiniz. Acının yemeklerde fazlasıyla kullanıldığı Tayland mutfağında pek çok farklı lezzeti bulmanız da mümkün. Tayland’ın geleneksel çorbası olan Tom Yan Gum, yine buraya has bir erişte olan Pad Thai, bir börek çeşidi olarak Spring Rolls, sebzelerle yapılan ve ananasla sunulan Pinapple Fried Rice, mango salatası, çeşitli balıklar, ızgara ahtapotlar, egzotik meyveler Bangkok’ta kesinlikle denemeniz gereken yiyecekler arasında. Hemen en uygun fiyatlı Bangkok tur fırsatlarına göz atın ve bu muhteşem yemeklerden deneme imkanına sahip olun.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları