Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Küçük Paris olarak bilinen Romanya’nın başkenti Bükreş, 2 milyonluk nüfusuyla Romanya Ovası’nın ortasında, Tuna Nehri’nin bir kolu olan Dâmbovita’nın kıyısında yer alıyor. Romanya’nın ticaret merkezi olan Bükreş, aynı zamanda planlı mimari düzeniyle de öne çıkmayı başarıyor. Yapılan kazılarla birlikte çok eski bir yerleşim birimi olduğu da ortaya çıkan Bükreş’te yapabileceğiniz çok sayıda etkinlik bulunuyor. Katılacağınız Bükreş turu ile şehri baştan sona dolaşabilir, rehberlerin detaylı anlatımlarıyla kültürel anlamda şehri iyi bir şekilde tanıyabilirsiniz. Eğitime, sanata ve mimariye önem veren bu yere Romanya vizesi alarak giriş yapabilir, Orta Avrupa turlarının en önemli durağı olan Bükreş’i gezmeye başlayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız en uygun fiyatlı Bükreş turu fırsatlarıyla, yurt dışı tatilinizi gönlünüzce yaşamanız mümkün.

Bükreş’te gezilecek yerler

Birbirinden güzel park ve bahçeleriyle, antikacıları, kafeleri, restoranlarıyla Bükreş’te gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bükreş’te kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında ise Bükreş Parlamento Binası, Tarihi Şehir, Zafer Yolu, Köy Müzesi, Herastrau Park, The National Museum of Art of Romania bulunuyor. Şehrin en önemli yapılarından biri olan Parlamento Binası, aynı zamanda dünyanın da en büyük yapıları arasında yer alıyor. Burayı ziyaret edebilmeniz için ise pasaportunuzu kesinlikle yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bükreş’te görülmesi gereken bir diğer yer ise Kont Drakula tarafından kurulan Tarihi Şehir bölgesi. Şehrin en eski caddelerinden biri olan Zafer Yolu ve kendinizi Bükreş’in bir köyündeymiş gibi hissedeceğiniz Köy Müzesi ise Bükreş turu dahilinde görmeden gelmemeniz yerler arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra şehrin en güzel doğal parklarından biri olan Herastrau Park, hem Romanya hem de Avrupa kültürüne ait eserleri görebileceğiniz Ulusal Müze ise tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor. Tüm bunların yanı sıra renkli mi renkli Bükreş gece hayatı da doyasıya eğlenebileceğiniz bir alternatif oluşturuyor.

Bükreş tur fiyatları ne kadar?

Bükreş tur fiyatları, tek bir şehir ya da çoklu şehir olmasına göre değişiklik gösteriyor. Uçak biletinin ve konaklamanın fiyata dahil olup olmaması, yapılacak ekstra geziler ve vize işlemlerinin tur şirketi tarafından ayarlanıp ayarlanmaması da Bükreş tur fiyatını etkileyen diğer unsurlar arasında bulunuyor. Listemizde bulunan en ucuz Bükreş tur fırsatlarını inceleyerek, yurt dışı hayalinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları