Türkiye’nin kuzeybatıdan kapı komşusu olan Bulgaristan, tarihinin milattan öncesine dayanmasıyla ve milattan sonra Roma, Bizans gibi pek çok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmasıyla büyük önem arz ediyor. Bu sebeple de tarihsel zenginliği oldukça yüksek. Yemyeşil doğası, diskoları, plajları ve kayak merkezleri ile her mevsim Bulgaristan turu için ideal bir ülke. Sizin için özenle seçtiğimiz Bulgaristan turları, bir tatilden beklediğiniz her şeyi vadediyor. İstanbul çıkışlı Bulgaristan turu, Makedonya, Romanya ve Drakula’nın gizemli kalesini görebileceğiniz Transilvanya’yı da kapsayan masalsı bir tatil sunuyor. Her bütçeye uygun Bulgaristan turu fırsatlarını sakın kaçırmayın.

Bulgaristan’da gezilebilecek yerler

Bulgaristan’ın başkenti Sofya, ülkenin en büyük şehri olarak da dikkat çekiyor. Kültürel ve sosyal anlamda tam bir Avrupa şehri olan Sofya’da görkemli tarihi binaların güzelliğinden büyülenebilir, gece kulüplerinde eğlenceye doyabilirsiniz. Nessebar Yarımadası ve Antik Kenti ise Bulgaristan’a gidildiğinde kesinlikle görmeden dönülmemesi gereken yerlerin başını çekiyor. M.Ö. 1000’li yıllarda kurulan ve ‘’Kırk Kiliseli Kent’’ olarak da bilinen Nessebar, günümüzde Bulgaristan kıyılarının en çok turist çeken merkezi olarak varlığını sürdürüyor. UNESCO tarafından 1983 yılında Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan bölgede en önemli tarihi eserlerden birisi eski Metropolitan Kilisesi oluyor. Eğer kış tatili için buradaysanız, Avrupa’nın en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri olan Pamporovo Kayak Merkezi’ni mutlaka görmelisiniz. Kayak tutkunlarının her kış en az bir kez ziyaret ettiği oldukça kaliteli tesislere sahip merkezde, yazları ise gece hayatı, barlar ve eğlence ön plana çıkıyor. Sitemizde bulunan birbirinden keyifli Bulgaristan turu avantajlarını inceleyebilir ve Bulgaristan vizesi başvurunuzu bir an önce yapmak isteyebilirsiniz.

Bulgaristan’da yemek tercihi

Tarihi boyunca farklı etnik gruplara ev sahipliği yapmış olan Bulgar mutfağı zenginleştikçe zenginleşmiş. Balkan, Osmanlı, Avrupa ve Akdeniz Mutfağı’nın enfes lezzetlerinden etkilenmiş olan Bulgar Mutfağı, yöresel efsane yemeklerle tatilinizi süslemeye hazır. Bulgaristan’da ne yenir diye düşünüyorsanız, haşlanarak ya da fırınlanarak yapılan yemekler Türk mutfağına oldukça benzediğinden yabancılık da çekmeyeceğinizi düşünüyoruz. Bulgaristan turu hem gözlerinize, hem ruhunuza hem de damaklarınıza hitap etmek için tatil fırsatları listemizde sizleri bekliyor. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları