Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalle olan Cumalıkızık, Uludağ’ın eteklerinde yer alıyor. Dünya Mirası olarak tescil edilen Cumalıkızık, tarihi dokusunu en iyi şekilde koruyan yerlerden biri olarak biliniyor. Özellikle çevre illerden iş yoğunluğundan sıkılanların genellikle tercih ettiği bir rota olan Bursa Cumalıkızık’ın ziyaretçisi hem yazın hem de kışın hiç bitmiyor. Şehrin kalabalığından uzak, doğayla iç içe ve aynı zamanda tarih kokan yere İstanbul’dan günübirlik Cumalıkızık turlarıyla gitmek mümkün. Cumalıkızık keşifleri ile güzel bir hafta sonu tatili için Cumalıkızık tur fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Cumalıkızık tur fiyatları ne kadar?

Birçok filmin de çekildiği yerlerden biri olan Cumalıkızık, tarihi yerleri ve düzenlenen festivalleriyle de ilgi çekici bir yer haline dönüşmeye devam ediyor. Daracık taş sokakları, otantik evleri ve sıcak insanları ile tanışmak için Cumalıkızık turuna çıkabilirsiniz. Kısa süre içinde turistik bir yer haline dönüşen belde de isterseniz konaklayabilir isterseniz de günübirlik geziler yapabilirsiniz. Cumalıkızık tur fiyatlarının oldukça uygun olması da Bursa’nın bu şirin köyünü görmeniz için bir neden. Bütçenizi sarsmayacak Cumalıkızık tur fırsatları arasından dilediğinizi seçebilir, bölgenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Cumalıkızık’da ne yenir?

Yerel lezzetlerinin bir hayli meşhur olduğu Cumalıkızık özellikle köy kahvaltısı ile öne çıkıyor. Cumalıkızık kahvaltı masaları, ahududu reçelleri ve gözlemeler ile bambaşka bir dünyaya dönüşüyor. Elde açılan yufkasıyla ve çok çeşitli malzemesiyle yapılan gözlemeleri de, Cumalıkızık’ın pek çok sokağında bulmak mümkün. Kahvaltının yanı sıra birbirinden leziz tatlarla hazırlanan akşam yemekleri de Cumalıkızık’da sizlerin beğenisine sunuluyor. Size özel hazırladığımız en ucuz Cumalıkızık tur fiyatları ile bu deneyimi yaşamaya hazır olun. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları