Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı bir mahalle olan Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren ana kanal üzerinde bulunuyor. Birçok ünlü turizm merkezine yakın olmasından dolayı Dalyan’da kısa zaman içinde bilinen ve turistik bir yer haline gelerek tatilcileri bünyesine çekmeye devam ediyor. Şehrin karmaşasından uzak, huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında bulunan Dalyan, kültürel anlamda da önemli bir noktada. 3 bin yıllık kaya mezarları, Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı İztuzu plajı ve antik şehirleri ile Dalyan’ı gezmeye doyamayacaksınız. Özellikle caretta carettaları görmek için Haziran - Temmuz aylarında burayı ziyaret edebilirsiniz. Tatiliniz boyunda da Dalyan otellerinde konaklayabilir, Dalyan tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Ayrıca Dalyan’da çıkacağınız tekne turlarıyla da tatilinizde renk katabilirsiniz.

Dalyan’da gezilecek yerler

Dalyan’a gidip de kesin uğramanız gereken yerlerin başında ilk olarak İztuzu Plajı geliyor. Bu plaj Avrupa’nın en iyi açık alanı olarak da biliniyor. Sultaniye Kaplıcaları, Kaunos Antik Kenti, Kaya Mezarları yine kesinlikle görmeniz gereken önemli yerler arasında bulunuyor. Muğla’nın bu eşsiz güzellikteki beldesinde tatilinizi yaparken bir yandan da kendinizi tarihin derinliklerinde bulmanız mümkün. Kaya mezarlarıyla milattan önce 4. yüzyıla kadar uzun bir yolculuk yapabilir, Kaunos Antik Kenti’nin efsane hikayeleriyle başka bir dünyaya adım atabilirsiniz. Özellikle turlarla bu yerlerin hepsini rehberler eşliğinde gezebilir ve daha detaylı bir bilgiye de sahip olabilirsiniz. Dalyan’ın büyüleyici atmosferini yakından yaşamak için hemen Dalyan otel fırsatlarına göz atmaya başlayın.

Dalyan’da otel fiyatları ne kadar?

Dalyan’da otel fiyatları konaklayacağınız gün sayısı, her şey dahil ya da sadece kahvaltı olmasına göre değişiklik gösterebiliyor. İztuzu sahilinin hemen yanında yer alan otelleri ya da bununla beraber doğayla iç içe kalabileceğiniz tesisleri konaklamak için tercih edebilirsiniz. Sizin ve sevdikleriniz için özenle seçtiğimiz en uygun Dalyan otel fırsatlarını inceleyerek zevkinize ve ayıracağınız bütçeye göre otel seçebilir, tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz. En ucuz Dalyan otellerinde konaklamak için hemen listemize göz atın! Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları