Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Marmara’nın Trakya bölgesinde yer alan aynı zamanda Yunanistan ve Bulgaristan’a da sınır olan Edirne, kendine has kültürü ile öne çıkan yerlerden biri. Tunca, Meriç, Arda ve Ergene nehirlerinin geçtiği Edirne, kültürünün yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Geçmişte Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmasından dolayı Edirne’de han, çarşı, cami gibi pek çok tarihi unsur da yer alıyor. Katılabileceğiniz Edirne turları ile şehrin bu tarihi dokusunu rehberler eşliğinde inceleyebilir, doğal güzellikleri içinde huzur bulabilirsiniz. İstanbul çıkışlı Edirne turlarıyla, kısa bir süreliğine de olsa şehrin kalabalığından kaçabilir ve ufak bir mola verebilirsiniz. Özellikle sıklıkla tercih edilen günübirlik Edirne turları ile hem Edirne mutfağının lezzetli yemeklerini tadabilir hem de tarihi mekanları gezerek muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Yurt içi tur kategorisinde yer alan Edirne tur fırsatlarını inceleyerek kendinize ve sevdiklerinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Edirne’de gezilecek yerler

Tarihe başkentlik yapan Edirne’de Osmanlı döneminin pek çok yansımasını görmeniz mümkün. Edirne’de kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında ise ilk olarak Selimiye Camii geliyor. 2. Selim tarafından yaptırılan caminin kubbe çapının Ayasofya’yı geçmiş olması ise önemli bir kriter olarak biliniyor. Selimiye Camii’nin yanı sıra 2. Bayezid Külliyesi de Edirne’de uğramanız gereken noktalardan biri. Külliyede bir cami, tıp medresesi, hastane, tımarhane, erzak deposu ve bir de fırın yer alıyor. Farklı yükseklikteki minareleriyle dikkat çeken Üç Şerefeli Cami ise, Edirne gezisi esnasında gidebileceğiniz bir diğer yer. Bunların yanı sıra Eski Cami, Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi, Muradiye Camii, Meriç Nehri, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Saray İçi, Rüstem Paşa Kervansarayı da Edirne’de gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Edirne’de ne yenir?

Rumeli mutfağı olarak da bilinen Edirne mutfağının, et ağırlıklı olduğunu söylemek mümkün. Edirne köftesi, ciğer tava, ciğer sarma, mamzana, yanya köftesi, Rumeli beğendisi, tarhana çorbası, nohutlu ekmek, Keşan köftesi, peynir tatlısı, Edirne peyniri, lahana turşusu, ekmek kadayıfı bu mutfağın vazgeçilmez tatlarından bir kısmını oluşturuyor. En ucuz Edirne tur fiyatlarıyla şehre gidebilir ve bu leziz tatları deneyebilirsiniz. Hemen sizin için hazırladığımız uygun fiyatlı Edirne tur fırsatlarına göz atın! Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları