İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan, tarihi Cilali Taş Devri’ne kadar giden, Klasik Yunan döneminde İyonya'nın on iki şehrinden biri olan Efes, herkesi kendine hayran edecek bir güzellikte. Etkileyici Efes antik kenti, her yıl yurt içinden ve yurt dışından 1.5 milyona yakın turist almasıyla da önemli bir noktada bulunuyor. UNESCO Dünya Mirası listesine giren Efes, hem hikayesiyle hem de geçmişten kalıntılarıyla sizleri geçmişe götürecek ve heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak. Roma’nın incisi olan beldeye katılacağınız Efes turu ile ulaşabilir, rehberler eşliğinde kenti yakından tanıma imkanı bulabilirsiniz. Tümüyle mermerden yapılan ilk kent olma özelliğini taşıyan Efes, tüm güzelliğiyle sizleri bekliyor.

Efes’te gezilecek yerler

Pek çok efsaneye de konu olan İzmir Efes sekiz kilometrelik bir alanda bulunuyor. Bir tam gününüzü ayırarak günübirlik Efes turları ile bölgeyi tamamen gezmeniz mümkün. Efes antik kentinde, Artemis Tapınağı, Celsus Kütüphanesi, Meryem Ana evi, Yedi Uyurlar (Ashab-ı Keyf), İsa Bey Camii gibi dikkat çeken büyük eserleri ziyaret edebilirsiniz. İstanbul çıkışlı Efes turları ile bölgeye kolaylıkla ulaşabilir, kentin güzel yüzünü keşfe çıkabilirsiniz. Daha önce hiç gitmediyseniz ya da bu masal kentini tekrar görmek istiyorsanız en ucuz efes turlarını takip edebilir ve kentin büyüleyici havasını soluyabilirsiniz.

Efes tur fiyatları ne kadar?

İzmir’e gidip antik kentini ziyaret etmek Efes tur fırsatlarıyla çok daha ucuza gelebiliyor. Sizin için seçtiğimiz en uygun Efes tur fiyatlarıyla, bütçenize uygun olan turu bulabilir ve yola koyulabilirsiniz. Kendinizi adeta bir film setinde hissedeceğiniz kentte profesyonel ekiplerle birlikte gezecek ve yıllar öncesine geri döneceksiniz. Sevdiklerinizle bu güzel anı paylaşmak için hemen sizin için hazırladığımız listemizi inceleyin! Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları