Doğayla iç içe olmak isteyenler burayı çok sevdi! Trakya Bölgesi'nin gizli cenneti İğneada'yı ve onun benzersiz güzelliklerini İğneada turu ile keşfedin. Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı olan İğneada, 22 kilometrelik sahiliyle fark yaratıyor. Kırklareli merkezine 100 kilometre uzaklıkta olan bölgede 2013 verilerine göre de 2082 kişi yaşıyor. Eşsiz ormanlarıyla dikkat çeken İğneada, tatilini doğadan kopmadan yapmayı tercih edenler için doğru adres. İğneada kamp imkanı sunan bir bölge olması sebebiyle her yıl binlerce turist çekiyor. Bu sayede yaz mevsiminde nüfus sayısını artıran İğneada, havaların ısınmasıyla kişi sayısını 10 bine kadar çıkarıyor.

İğneada’da gezilecek yerler

İğneada turunda görmeniz gereken yerlerin başında sık ağaçlarla bezeli alanda yeşille sarmalanan ve bol oksijeniyle insana nefes aldıran Longoz ormanları geliyor. İlkbahar ve kış aylarında tamamen sularla kaplı olan bu ormanın yaz ve sonbahar mevsimlerinde suyu çekiliyor ve Longoz ormanlarının 8-15 metre boyutlarında karışık orman ağaçları saklandıkları yerden ortaya çıkıyor. Kuş cıvıltıları ve enfes havasıyla konuklarına merhaba diyen Longoz ormanlarında kamp deneyimi yaşamadan İğneada turunuzu sonlandırmamalısınız. Gerek Avrupa'da gerekse Türkiye'de nadir bulunan bu ormanların habitatlarının korunması büyük önem arz ediyor. İğneada'yı keşfe çıkan birinin uğraması gereken yerlerden bir diğeri ise Limanköy. Limanköy Milli Park'ına düzenlenen bir gezi ile bu eşsiz bölgenin güzelliklerini seyredebilirsiniz. İğneada’da kesinlikle görmeniz gereken yerler listesinde yer alan bir diğer bölge ise Beğendik Köyü. İncecik kumlarla bezeli kumsalına hayran kalacağınız Beğendik Köyü'nün plajında denize girme ayrıcalığını yaşamak sizler için farklı bir deneyim olacak. Bölgenin yerli halkının genellikle pansiyon işletmeciliği yapması nedeniyle İğneada’da pansiyon ve otel alternatifi oldukça fazla. Bölge halkı tarafında yönetilen bu konaklama alanlarında uygun fiyatlı rezervasyon yaptırma şansınız oldukça yüksek.

İğneada’da tur fiyatları pahalı mı?

İğneada turu için her bütçeye uyum sağlayan paketler mevcut. Bölgede yer alan pansiyonların yanı sıra, tam pansiyon hizmet veren oteller de bulunuyor. Seçmiş olduğunuz tur şirketinin ulaşım ve konaklama dahil tur özellikleriyle tatilinizi minimum tutarlarda gerçekleştirme imkanınız bulunuyor. En ucuz fiyatlı İğneada tur programını seçmek için sizin için hazırladığımız İğneada tur fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları