Güneş yüzünü gösterdikçe mavi ve yeşil renklerin içinde kaybolmak istiyor insan. İş stresinden ve yaşam sorumluluklarından bir süre de olsa sıyrılmak. Ancak bu küçücük kaçamaklarda bile gerekli zamanı ayırmak, gerekli refahı bulmak zor oluyor. Bu küçük kaçamaklarda ise yardımınıza biz yetişiyoruz. Tatil için çok fazla vakit bulamayanlar için yurt içi ve yurt dışı turlar hem zaman hem bütçe açısından işinizi çok kolaylaştırıyor. Mavinin ve yeşilin iç içe olduğu, Bir diğer adı MAVİ ŞEHİR olan, sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı Kavala turları tam size göre!

Kavala aradığınız her şeyi size sunacak!

Kavala, Selanik ile Dedeağaç arasında milattan önce 7. yüzyılda kurulmuş bir balıkçı kasabasıdır. Dünya tarihi miraslarına, Bizans eserlerine ev sahipliği yaptığı gibi, bizler için de öneme sahip Osmanlı dönemi miraslarına da ev sahipliği yapmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı Su Kemeri'ni, apayrı bir mimari ve tarihe sahip Panagia sokaklarını, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmaret ve Evini, Osmanlı döneminde camii, sonrasında kilise olan ve önemli bir tarihi eser olan Aziz Nikolai Kilisesi'ni, Kavala Kalesi'ni ve Filippi Antik Kenti'ni görecek ve geziniz boyunca sizi şaşırtacak daha bir çok tarihi ve mimari başka eser ile karşılaşacak, kültür hanenize yepyeni bir sayfa açacaksınız. 

Kavala Kalesi'nden mavinin ve yeşilin hüküm sürdüğü, Akdeniz ikliminin özelliklerini taşıyan bu önemli sahil kasabasının tüm güzelliklerini seyre dalacak ve ayrılmak istemeyeceksiniz. Mavi Şehir adının hakkını veren Kavala, aynı zamanda Thassos Adası'na komşu olmasından dolayı, önemli bir turist ve yaz turizminin merkezi olmaya da aday bir yer. Sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı Kavala turuna, Thassos'u da ekleyerek, tek bir feribotla bu kaçamağı taçlandırabilir, ömür boyunca unutamayacağınız anılara sahip olabilirsiniz.

Kavala'nın yaşam ve kültür hayatını tam anlamıyla öğrenip, sahil kasabalarının en önemli ve merak edilen unsuru olan deniz ürünlerinin ağır bastığı mutfağının nadide lezzetlerine de doyacaksınız! 

Güneş yüzünü gösteriyor! 

Mavi ve yeşil renklerin içinde kaybolmak, tarihi, mimari, kültürel ve lezzetli keşiflerle dolu, uygun fiyatlı Kavala turlarına hemen göz atın ve kendinizi yenileyin!

İyi yolculuklar dileriz...
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları