Edremit Körfezi'nin kuzeyinde Çanakkale ve Balıkesir’in arasında yer alan Kaz Dağları, özellikle bahar ayından itibaren pek çok ziyaretçinin uğrak noktalarından biri haline geliyor. Gür ormanların bulunduğu ve akarsuların döküldüğü bir yer olan Kaz Dağları, doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenler için birçok alternatif sunuyor. İstanbul çıkışlı Kaz Dağları turu ile bölgeyi gezebilir ve harika vakit geçirebilirsiniz. Oksijen cenneti Kaz Dağları turunda rehberler eşliğinde yürüyüşe çıkacak, geçmişte pek çok efsaneye konu olan Kaz Dağları mitolojisini dinleyeceksiniz. Dünyada İsviçre Alpler’inden sonra en çok oksijen içeren havasıyla ünlü olan Kaz Dağları’nda ruhunuzu ve bedeninizi yenileyebilirsiniz. Ayrıca Kaz Dağları turları ile bölgeye yakın olan Ayvalık, Cunda, Assos’u da görme şansını elde edebilirsiniz. Bununla birlikte Kaz Dağları otellerinde konaklayabilir ve ertesi gün de tura kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kaz Dağları’nda gezilecek yerler

Kaz Dağları’nın etrafında gezilebilecek birçok köy bulunuyor. Çamlıbel Köyü, Yeşilyurt Köyü, Tahtakuşlar Köyü, Adatepe Köyü, Kızılkeçili Köyü, Mıhlı Çayı, Şahindere Kanyonu ve Hasan Boğuldu bu bölgede görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Aynı zamanda Sarıkız Tepesi, Edremit Parkı, Zeytinli Çay Bahçesi, Altınoluk Abdullah Efendi Konağı, Çağlayan Piknik Yeri, Şahinderesi, Pınarbaşı, Hanlar, Güre Gelinçamı Piknik Yeri, Subaşı, Bent, Şıpşıp Dede Türbesi, Yolören Köyü ve Narlı Köyü de ziyaret edilebilecek noktalardan. Tertemiz denizi ile Kaz Dağları’nda yüzmeden, yürüyüş yapmadan, zeytinyağlarından tatmadan ve hatta Sarıkız Tepesi’nde yamaş paraşütü yapmadan dönmemenizi öneriyoruz.

Kaz Dağları tur fiyatları ne kadar?

Kaz Dağları tur fiyatları konaklayacağınız gün sayısı, turun içerdiği diğer rotalarla birlikte değişken fiyatlara sahip. Yine konaklayacağınız otelin kalitesi ve alacağınız hizmetlere göre değişen fiyatlar, oldukça uygun bir şekilde sizlere sunuluyor. Size özel hazırladığımız Kaz Dağları tur fırsatlarını inceleyerek kendinize en uygun rotayı seçebilir ve tura dahil olabilirsiniz. En uygun fiyatlı tur fırsatlarından yararlanmak için tatilinizi sonraya ertelemeyin ve hemen listemize göz atın!

Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları