Yaşam ve yemek kültürü, tarihi ve modern mimari örnekleri, bir de kendine has harika doğası olan her bölge gezilmeye değerdir. Bazı bölgeler için bahar gelsin, yaz gelsin diye beklemeye de hiç gerek yoktur. Her mevsimde ayrı güzel, her mevsimde ayrı çekicidirler. Bu yerlerin başında ise bize çok yakın ve yaşam ve yemek kültürü, tarihi ve modern mimari örnekleri, hele hele bir de doğası ile Romanya geliyor. Karpat Dağları'ndaki Romanya'ya özgü yaklaşık 1400 çiçek türü bunun en güzel örneğidir. Sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı Romanya turları ile bu güzelliklerin hepsi sizi bekliyor.

Romanya isim olarak çok eskilere dayanıyor. Tarihinin zengin ve Avrupa'nın en büyük ve meşhur Peles Kalesi, Bran Kalesi (Drakula Şatosu), Corvin Kalesi gibi kalelerine sahip olması da bir anlamda bu bölgenin tercih edilmesinden kaynaklanıyor. İsminden de anlaşıldığı gibi Roma'ya kadar gidiyor tarihi. Çünkü ismi Latince "Romanus"tan geliyor, yani "Roma İmparatorluğu Vatandaşları"nın ülkesi.

Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de göz dolduran Romanya sizlere doğanın sunabileceği tüm renkleri ve huzuru verecek bir ekosisteme sahip. Karpat Dağları ve bir çok Hollywood filminin çekim yeri olan Transilvanya'nın geniş ormanları Avrupa'daki bir çok hayvanın en yüksek popülasyonda olduğu yerler arasında. Ayrıca da Romanya'ya has bir çok bitki türü de bu keşifte sizi karşılayacak. Tuna Nehri'nin de içinden geçtiği bu bölgenin güzellikleri saymakla bitmiyor. Uygun fiyatlı Romanya turlarımızı inceleyerek, karşılaşacağınız güzellikleri tek tek görebilirsiniz.

Avrupa'nın en büyük 7. şehri olan Bükreş'te Romanya'nın yaşam ve yemek kültürünü keşfedecek, yeni insanlar ve kültürler ile dopdolu bir yurtdışı turu geçirecek, Bükreş'in yanı sıra Braşov, Cluj, Galati, Sinaia, Rusçuk gibi bir birinden güzel daha bir çok şehri de keşfinize dahil edeceksiniz. 

Yaşam ve yemek kültürü, tarihi ve modern mimari örnekleri, bir de kendine has harika doğası ile uygun fiyatlı Romanya turları sizleri bekliyor. Dört mevsim tercih edebileceğiniz ve hayatınıza unutulmaz anılar katacağınız turlarımız ile kendinize kültür, mutluluk ve huzur katın!

İyi yolculuklar dileriz...
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları