Karabük iline bağlı olan ve kendine has mimarisiyle her yıl binlerce turisti ağırlayan Safranbolu'da tadı damağınızda kalacak bir yurt içi gezisi gerçekleştireceksiniz. Ahşap ve şirin evleriyle masal diyarını andıran bu kentin güzelliklerini keşfetmek için site içerisinde yer alan Safranbolu turlarından birini seçebilirsiniz. M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahip olan bu şehrin güzellikleri karşısında büyülenecek, Safranbolu evlerinin yanı sıra gezilecek diğer turistik bölgelerine de hayran kalacaksınız. Bunun yanı sıra Safranbolu - Amasra turlarına katılarak Amasra’yı da yakından tanıma imkanı bulabilirsiniz.

Safranbolu'da gezilecek yerler

Safranbolu şehri her ne kadar farklı mimarisiyle dikkat çekse de bölgede ziyaret etmeniz gereken ve adeta gizli cenneti andıran yerler mevcut. Safranbolu'da kesinlikle görülmesi yerler doğrultusunda kendinize program oluşturabilir ve size en çok uyan Safranbolu tur paketini seçebilirsiniz. Otelden çıkıp tatilini doğal güzellikleri keşfederek geçirmeyi tercih edenlerdenseniz Tokatlı Kanyonu size bol oksijenli bir gün yaşatacak. Bir ucu Tokatlı Köyü'ne bir ucu ise Gümüş Mahallesi'ne kadar uzanan Tokatlı Kanyonu'nda kuş cıvıltıları eşliğinde yürüyüş yapabilir, insanı ferahlatan temiz hava eşliğinde muhteşem şelale manzarasını seyredebilirsiniz.Tokatlı Kanyonu'nu en iyi izleyebileceğiniz nokta olan Kristal Teras ise Türkiye'de bir ilki temsil ediyor. Tabanı, 75 ton ağırlığı taşıyabilen kırılmaz camdan yapılan Kristal Teras'ın üzerinde gezerken heyecanlanacak, aşağıda gözüken uçurumun manzarası karşısında soluksuz kalacaksınız. Safranbolu’da yapacağınız doğa turu sırasından görmeniz gereken yerlerden biri de İncekaya Su Kemeri. 116 metre yüksekliğindeki bu görkemli yapı, 6 kemerden oluşuyor. Altından Tokatlı Deresi akan bu kemerde dere yolu boyunca yürüyüş yapabilir, sevdiklerinizle keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Gizemli bir ziyaret gerçekleştirmek niyetindeyseniz, bir vadide yer alan ve Safranbolu merkeze 8 km uzaklıkta bulunan Bulak Mencilis Mağarası'nı tercih edebilirsiniz. Mağaraya ulaşmak için 150 basamaklı merdiveni çıkmanız gerekiyor. Mağaranın içine girdiğiniz anda ise 65-200 milyon yıl öncesine dek uzanan etkileyici renklerdeki şahane damlataş, dikit, sarkıt ve sütunlar sizi karşılıyor.

Safranbolu tur fiyatları ne kadar?

Safranbolu tur fiyatları seçeceğiniz tatil paketine göre değişkenlik gösterse de bütçenize uyacak fırsat paketine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Safranbolu her yıl binlerce turist ağırlayan bir kent olduğu için konaklama alternatifi fazladır. Sizin için hazırladığımız listemizde en uygun fiyatlı Safranbolu tur fırsatlarını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları