Tarihi milattan önce 1200’lü yıllara dayandığı söylenen Sapanca, Sakarya iline bağlı bir ilçe. İstanbul’dan çok da uzaklaşmak istemeyen tatilciler için Marmara Bölgesi’nin en gözde tatil noktalarından biri olan Sapanca, bu yönüyle günübirlik Sapanca turlarına da oldukça elverişli. Ziyaretçilerini her mevsim farklı güzellikleriyle karşılayan Sapanca, yılın her dönemi ziyaret edilebilme özelliğiyle de tatilcileri kendine çekiyor.

Sapanca’da ne yapılır?

Sapanca denilince akıllara gelen ilk yer tabi ki Sapanca Gölü oluyor. 6 km uzunluğunla olan gölün çevresi etrafını çevreleyen ormanlar ve yüksek tepelerle her mevsim ayrı bir güzellikte. Gölün etrafında yürümek, bisiklete binmek, sahil şeridindeki mekanlarda lezzetli yemekler yemek gölü ziyarete gelenlerin mutlaka yapması gerekenlerden. Sapanca turuyla bölgenin en ünlü mekanlarının bulunduğu Kırkpınar’da doğanın tüm renkleriyle iç içe bir gün geçirebilir, Maşukiye’de şehrin kalabalığından uzak uzun yürüyüşler yapabilir, Aygır deresinde yaz mevsiminde yüzebilir, kamp ve piknik yapmaya olanak tanıyan ünlü yaylalarında arkadaşlarınızla konaklayabilir, doğa turlarına katılabilirsiniz. Sapanca tarihe yakından tanıklık etmesiyle birçok tarihi yere de sahip. Bunlardan biri Vecihi Kapısı denilen ve Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı söylenen kemer. Bu kemerin bulunduğu yerden İpek Yolu’nun geçtiği rivayet ediliyor. Bir diğeri ise Sultan Abdülmecit’in dördüncü karısı Rahime Sultan tarafından 1892 yılında yaptırılan Rahime Sultan Cami ve Rahime Sultan Tuğrası. Aynı zamanda eğer Sapanca tur fırsatlarından yararlanmaya karar verirseniz Bizanslılar döneminden kalma lahitler ve mezar taşlarını da görme imkanına erişebilirsiniz.

Sapanca tur fırsatları

Sapanca tur fiyatları seçilen tura ve yer sayısına göre değişse de sizin için en uygun tur fırsatlarını hazırladığımıza emin olabilirsiniz. Sapanca’nın konumu itibariyle birçok yere yakınlığı tur imkanlarını da artırıyor. Sapanca - Abant turundan günübirlik turlar olan Sapanca - Maşukiye - Kartepe turlarına kadar geniş bir tur yelpazesine sahip olan Sapanca, tatilseverlere birçok yeri görme fırsatı tanıyor. SSC Tur ile her Pazar günübirlik Sapanca, Maşukiye, Kartepe turu; Tatil Selfie'den Safranbolu, Yörük Köyü, Amasra Ereğli ve Sapanca turu; Tur Dünyası'ndan her hafta sonu 1 gece konaklamalı Cennetgöl, Abant, Kartepe, Maşukiye & Sapanca turu sizin için hazırlamış olduğumuz Sapanca tur fırsatlarından sadece birkaçı… Eğer siz de sevdiklerinizle veya ailenizle Sapanca’nın eşsiz doğa manzarasının keyfine varıp tarih kokan yerlerini ziyaret etmek istiyorsanız tur fırsatlarımıza göz atıp bütçenize en uygun Sapanca turunu seçebilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları