Yaz ve bayram tatillerini huzurlu ormanların arasında, tarihin ve farklı kültürlerin merkezlerinde geçirmek gibisi yok. Bütün yılın yorgunluğunu bir kenara atarken, insanın ömrüne gelip yerleşmesi gereken muhteşem güzelliklerin o tarifsiz mutluluğunu da bulmaktır bu. O yola gidilmeli, o mutluluğa erişmelidir. Yurt dışı turlarında bu mutluluğun en tarifsizini size sunup, doğa, tarih ve kültür birikimi ile sizi şaşırtacak olan Transilvanya turlarını sizler için hazırladık. Uygun fiyatlı Transilvanya turlarımız ile aradığınız serüveni ve huzuru bulacaksınız.

İnsanlık tarihi boyunca bir çok kültürün egemenliğinde kalan bölgenin hiç mi ama hiç değişmeyen en önemli varlığı ismidir diyebiliriz. Adını hak eden doğal güzelliklere sahip Transilvanya'nın Tükçe'deki karşılığı Osmanlı zamanından bu yana Erdel olarak geçmektedir. Macarca'da Ardeal (orman ötesi) adını alan bölgenin Romanya'ya katılmasının ardından dünümüzdeki adı olan Transilvanya (ormanlar ötesi ili) devam ediyor. Tarihi boyunca Macarlar, Romenler, Almanlar ve Türkler tarafından egemenlik sağlanan bölgede, günümüzde de etkiler görülmekte ve zenginlik dolu tarihi ziyaretçileri hayran bırakmaktadır. Uygun fiyatlı Transilvanya turumuz ile hayran kalacağınız güzellikler arasında; Peleş Kalesi, Bran Kalesi (Drakula'nın Şatosu), UNESCO Dünya Miras Listesindeki Viscri , UNESCO Dünya Miras Listesindeki Sighişoara, Turda Tuz Madeni gibi bir çok tarihi ve mimari güzellikle karşılaşacaksınız.

Hem yazın, hem de kışın tercih edilebilecek bölgede, doğanın güzelliklerini anlatmak için ayrı bir araştırma gerekiyor. Çünkü el değmemiş denebilcek güzellikteki ormanların, bitki ve hayvan zenginliği yüksek orandadır. Ayı gözlemciliğinin ve doğa sporlarının yapıldığı en meşhur yerlerden olması da bunun kanıtı sayılabilir. Doğanın huzurunu da yolculuğunuz boyunca hep hissedeceğiniz Transilvanya turunuz boyunca, keyif dolu anlarınız ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinanızı veya telefonunuzu hep açık tutacaksınız.

Romanya'da yemek konusunda çok zorlanacağınız söylenemez. Transilvanya mutfağının en güzel yanı olarak Osmanlı zamanından bu yana devam eden kültür birikimi sayesinde yemek kültürünün de bizim yemeklerimize yakın olmasıdır. Aradığınız her türden lezzeti bulabileceğiniz bölgede turşudan, böreklere kadar bizim mutfağımızın eşsiz tatlarını farklı bir şekilde tadacak ve hayran kalacaksınız.

Bütün yılın yorgunluğunu atıp, muhteşem güzelliklerin o tarifsiz mutluluğunu bulacağınız, uzun zaman aklınızdan gitmeyecek bu yolculuk için yaz günlerini ve cebinizi düşünen Transilvanya turlarını kaçırmadan acele edin ve rezervasyonunuzu hemen yapın! 

İyi yolculuklar dileriz...
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları