Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Tarihi, mimarisi, denizi, doğası ve eğlencesiyle her yıl 20 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Ukrayna, Avrupa’nın en çok turist ziyareti alan 8. ülke olma özelliği taşıyor. Karpak Dağı’nda doğa yürüyüşü, tırmanış yapma imkanı, Kiev’in geniş caddeleri, tarihi mimarisi, Kırım’ın sıcak iklimi, pırıl pırıl deniziyle ünlü eğlence hayatı, kendi şaraplarını üreten üzüm bağları, Ukrayna’da saymakla bitiremeyeceğimiz aktivitelerden sadece birkaçı…

Ukrayna’da gezilecek yerler

Ukrayna, gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine oldukça zengin seçenekler sunuyor. Nezalezhnosti Meydanı, turistlerin uğrak mekanı olan seçkin mağazalara sahip renkli meydanda uzunluğuyla en çok dikkat çeken şey Özgürlük Heykeli oluyor diyebiliriz. Aynı zamanda bu heykelin tam karşısında Ukrayna’nın diğer şehirlere kilometre cinsinden uzaklığını gösteren bir anıtı da görebilirsiniz. Türkiye’de Ukrayna vizesinin kalkmasıyla beraber siz de bu yerleri kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Kiev’e gitmişken Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi mutlaka uğramanız gereken bir müze. Devasa ellerini yana açmış melek kanatları olan heykeli yaklaşık 300 metre öteden görmeniz mümkün. Bu müzede aynı zamanda savaşta kullanılmış olan tank ve helikopterleri de görebilirsiniz. Ukrayna’yı ziyaret etmek için Ukrayna turlarını düşünüyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz Ukrayna tur fırsatlarına mutlaka göz atmalısınız. Yurt dışı tatillerinin vazgeçilmezi olan tur fırsatlarında en ucuz tur fiyatlarını sizin için araştırdığımıza emin olabilirsiniz. Aynı zamanda Ukrayna’ya gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de Park of Glory yani Zafer Parkı. Eşsiz Dnipro nehrini ve kenti tepeden görebileceğiniz bu parkta aynı zamanda tarih kokan 2. Dünya Savaşı’ndan kalma heykelleri ve temsili mezarlıkları ziyaret etme şansını bulabilirsiniz. Ayrıca Kiev’de bulunan ve UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış olan St. Sophia Katedrali, oranın sembolü haline gelmiş, şehir manzarasının en iyi görüldüğü yerlerden biri olarak görülüyor. Mozaikleri ve altından yapılma kubbeleri St. Sophia Katedrali’ni daha da ilgi çekici hale getiriyor. Bir başka altından kubbeleriyle dikkat çeken yapı da Kiev’de bulunan ünlü Aziz Michael Katedrali. Eğer sanat galerisi gezmek istiyorsanız size şehrin en eski yerleşim yeri olan Podil semtini önerebiliriz, aynı zamanda hediyelik eşya için de burası tercih edilen yerlerden.

Ukrayna tur fiyatları ne kadar?

Ukrayna tur fiyatları seçeceğiniz tura göre değişse de sizin için en ucuz Ukrayna turlarını hazırladığımıza emin olabilirsiniz. Eğer siz de sevdiklerinizle vize sorunu olmadan bütçenize uygun eğlenceli bir yurt dışı deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka tur fırsatlarımıza göz atmalısınız.

 
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları