Avusturya’nın başkenti ve en kalabalık şehirlerinden biri olan Viyana, kültürel ve mimari bakımdan Avrupa’nın en özel ve en güzel şehirleri arasında geliyor. Orta Avrupa’da konumlanan Viyana, gerek yemekleri gerekse de gezilecek yerleriyle ölmeden önce görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Tuna Nehri’nin güneyinde yer alan şehir, coğrafi konumu açısından da oldukça şanslı ve Orta Avrupa turları - yurt dışı turları arasında en çok tercih edilen bölgelerden. Dünyada müziğin başkenti olarak da anılan Viyana, sanatla harmanlanmış sokaklarıyla turistik gezilerinize keyif katacak. Kışları çok soğuk ve yazları maksimum 26 dereceye çıkan sıcaklıklar sebebiyle yazın gitmenizi tavsiye ediyoruz. Schengen vizesi ülkeleri dahilinde olan Viyana’ya uçak biletinizi de hallettiğiniz zaman, sorunsuz bir Viyana turu sizi bekliyor olacak. En uygun fiyatlı Viyana turlarını sizler için hazırladığımız listemizde bulabilirsiniz. Ayrıca Schengen vizesi aldığınız takdirde Viyana - Prag ve Budapeşte turu yaparak daha çok yer keşfedebilir ve turunuzu daha verimli hale getirebilirsiniz.

Viyana’da gezilecek yerler

Viyana’da gezilecek yerlerin başında Hofburg Sarayı, Schönbrunn Sarayı, Belvedere Sarayı, Albertina Müzesi, Mozart’ın Evi, Kunsthistorisches Müzesi, St. Stephen Katedrali, Kelebek Evi, Graben Caddesi, Hundertwasser Evi, Arsenal Müzesi, Karl Kilisesi geliyor. En tanınmış imparatorluk saraylarından olan Hofburg Sarayı, Avusturya tarihindeki en zengin ailelerinin yaşadığı bir saraydır. Schönbrunn Sarayı da oldukça ihtişamlı ve 40 odalı bir saraydır. Bu güzel sarayı gezmek için 2 tur seçeneğiniz var. Birincisi Imperial Tur; bu tur ile sarayın 28 odasını gezebilirken, ikinci tur olan Grand Tur ile sarayın 40 odasını da gezebilirsiniz. Yürümeden asla geri dönmemeniz gereken, trafiğe kapalı bir cadde olan Graben Caddesi’nde vitrinleri gezebilir, sevdiklerinize Viyana’ya özel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Viyana’da gece hayatı olukça hareketli ve eğlencelidir. Işıl ışıl caddeleri, çılgın dans partileri, barları, gece kulüpleri ve çok daha fazlası Viyana’da sizleri bekliyor.

Viyana’da ne yenir?

Viyana’nın en meşhur yemeği elbette schnitzel’dir. Neredeyse her cafe - restoranda bulabileceğiniz schnitzel, incecik dilimlenmiş ve panelenmiş dana bonfiledir. Schnitzel haricinde çok güzel ve özel kahvelerini, elmalı, çıtır çıtır bir tatlı olan Apfelstrudel’i de mutlaka denemeli ve Türkiye’ye dönmeden de Viyana kahvelerinden satın almalısınız. En ucuz Viyana tur fırsatlarını inceleyerek kendinize en uygun fırsatı seçebilir ve keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları