Yaz günlerinin heyecanla beklediğimiz günleri geldi ve tatil sezonu açıldı. Tüm yılın stresini ve yorgunluğunu atacağınız, konfor, güven, huzur, kaliteli hizmet ve eğlenceli aktiviteleri bulabilceğiniz otelleri aramaya başlandı. Kolay değil, koca bir senenin yorgunluğu atılacak ve her şeyin hallolmuş olması, günlük hayatta vaktinizin çoğunu alan tüm detayların düşünülmüş olması gerek. Üzülmeyin, sizi bu düşüncelerden kurtarıyoruz, sizler için yarım pansiyon konaklamanın olduğu tatil otellerini hazırladık ve listeledik. Hazırlamış olduğumuz uygun fiyatlı yarım pansiyon konaklamanın olduğu otellerimizde aradığınız her şeyi bulacaksınız!

Yarım Pansiyon nedir?
Yarım pansiyon; sabah ve akşam yemeklerinin fiyata dahil olduğunu, belirtilen saatlerde verilen yemekler için ekstra bir ücret ödenmeyen bir konaklama konseptidir. Bu konsepte bazı oteller sabah ve öğlen yemeği olarak da uygulama yapabilir. Bunun için yeme-içme saatlerini ve uygulamasını detaylıca sorup öğrenebilirsiniz.

Yarım pansiyon konaklama nedir?
Otel seçimi yapacağımız zaman; yarım pansiyon, tam pansiyon, tam pansiyon plus, her şey dâhil ve ultra her şey dahil gibi farklı farklı konaklama seçenekleri karşımıza çıkıyor. Bir çok seçeneğin olduğu bu konaklamalarda bizim için en iyisi acaba hangisi olacaktır bunun kararını vermek çok önemlidir. Peki bunların içinde yer alan yarım pansiyon kavramı nedir, en basit şekilde açıklamak gerekirse yarım pansiyon, kahvaltı ve akşam yemeği olmak üzere, iki öğün yemeği kapsayan bir konaklama şeklidir. Otel tarafından belirlenen saatler içerisinde, kahvaltı ve akşam yemeğinizin fiyata dahil olduğunu, hiç bir ek ücret alınmadan yararlanacağınızı söyleyen konaklama seçeneğidir. Belirtilen saatler dışında yeme işlemleri için ücret talep edilebilmektedir. Ayrıca bazı otellerde akşam yemeği yerine ikinci öğün olarak öğle yemeği de verilebilmektedir. 

Yarım pansiyon konaklamanın avantajları nelerdir?
Otelinizi seçerken en önemli kıstas tabi ki uygun fiyat ve en iyi hizmet olan seçenekte karar kılmaktır. Yarım pansiyon konaklamalar size belirtilen saatlerde yeme-içme imkanı sunduğu için dışarıdaki bir restoranda yemek ve ekstra ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Özellikle tatil beldelerinde otelde alacağınız yemekleriniz, dışarıda bulunan bir restoranda yiyeceğiniz yemeklerden daha uygun fiyatlı olacak, ekstra bir yemek maliyeti yapmaktansa, tatilinizi daha uzun yapacağınız bütçeyi size sağlayacaktır. Ayrıca sadece otelde kalmayacak ve bölgeyi gün boyu keşfe çıkacaksanız, tam pansiyon veya her şey dahil seçeneklere daha yüksek ödeme yapmadan, yarım pansiyon seçeneği ile tatilinizi daha uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Yarım pansiyon konseptine alkollü içkiler dahil değildir. Eğer alkol tüketimi yapıyor iseniz diğer diğer konaklama konseptlerine bakmanız ve o doğrultuda daha yüksek ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak alkol tüketmiyor iseniz sizin için en uygun konaklama seçeneği yarım pansiyon olacaktır.

Günlük hayatta vaktinizi alan tüm detaylar bizde! Siz, sizin için seçtiğimiz cebinizi düşünen yarım pansiyon konaklamalı tatil otellerimizi hemen inceleyip, daha fazla geç kalmadan rezervasyonunuzu gerçekleştirin, çünkü güzel bir tatili hak ediyorsunuz...

İyi tatiller!
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları