Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, her yıl yurtdışı turlarından yararlanan binlerce turistin ilk tercihi oluyor. Dubai hava durumunun yaz mevsimini sevenler için olduğunu unutmamakta fayda var. Aksi takdirde bu güzel şehrin sıcağı size ve sevdiklerinize zor anlar yaşatabilir. Her koşulda Dubai turu gerçekleştirmek istiyorsanız, bunun için yapmanız gereken tek şey farklı tur şirketlerinden size en uygun olanıyla anlaşma sağlamak ve kendinizi Dubai'nin eşsiz güzelliklerine emanet etmek. Sizin için hazırladığımız en uygun Dubai tur fırsatlarını inceleyebilir ve kendine has dokusuyla bu özel yeri ziyaret edebilirsiniz.

Dubai’de gezilecek yerler

Genellikle Avrupalıların ve Arap zenginlerinin yaşadığı bir bölge olan Palmiye Adası, Dubai turunda görmeniz gereken yerlerden yalnızca biri. İnsanoğlunun en büyük mühendislik projelerinden biri olan Palmiye Adası'nı gördüğünüzde yapay bir adaya ayak bastığınıza inanmakta zorlanabilirsiniz. 2001 yılında sahil şeridini genişletme amaçlı başlatılan bu proje yaklaşık 7 yılda tamamlanmış ve yapımında toplam 3 metrelik duvar örecek kadar kum ve kaya kullanılmıştır. Palmiye Adaları, Palm Deira, Palm Jumeirah ve Jebel Ali olmak üzere üç ayrı adadan oluşmaktadır. Dubai gezinizde görmeniz gereken bir başka mühendislik harikası ise Burj El Arab... Kayalarla doldurulan bir adacık üzerine inşaa edilen Burj El Arab, bilindiği üzerine dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olmasıyla ünlenmiştir. Burj El Arab'ın dillere destan güzelliğini görmek ama otelde konaklamak istemiyorsanız, düzenlenen ücretli turlara katılarak bu ihtişamlı yapıyı ziyaret edebilirsiniz. Dubai'de neler yapılır sorusuna verilecek en güzel yanıtlardan biri şüphesiz Dubai çöl safarisi aktivitesi. Çöl üzerine kurulmuş olan bir kent olan Dubai'den safari yapmadan dönmek Dubai turunuzu eksik bırakacaktır. Sabah erken saatlerden itibaren düzenlenmeye başlayan ve öğle saatlerinde sona eren çöl safarisine dahil olmak için tek yapmanız gereken safari programınına dahil olmak. Dubai çöl safari turu genellikle yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Dubai tur ücretleri ne kadar?

Dubai turu için ödeyeceğiniz miktar, anlaşacağınız tur şirketi, konaklayacağınız otel ve gece sayısı, turunuza dahil olan paketler gibi faktörler dolayısıyla farklılık gösterebilir. Fakat yurtdışı seyahatinizi tur firmalarıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde vize, ulaşım, konaklama gibi ayrıntılarla uğraşmayacağınız için çok daha avantajlı olacağını unutmayın. En ucuz Dubai tur fiyatlarını bulabileceğiniz listemizden kendinize en uygun olanını seçebilir, en seçkin Dubai tur fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları