Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan, adını kurucusu olan Karasakboylarından almış rüya şehir Kars'a günümüzde akın akın yolculuk var. Son zamanların popüler rotası haline gelen, gencinden yaşlısına herkesin sık sık ziyaret ettiği, Türkiye'nin en doğusunda yer alan eşi benzeri olmayan şehir Kars'a yolculuk etmek istediğinizi, dillere destan Doğu Ekspresi ile bu deneyimi yaşamak istediğinizi biliyoruz. Bunun için Kars turlarımız ile hayalinizi gerçekleştirmek istiyoruz.

Anadolu, Mezopotamya ve Kafkas kültürünü bünyesinde barındıran, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan cennet şehir Kars'ta birçok yaşanmışlık izleri bulacak, tarihi dokunun muhteşemliğine kapılacak ve kendinizi bambaşka bir dünyaya yolculuk etmiş gibi hissedeceksiniz. Kars'a yaptığınız yolculuk size bir belgeselin içindeymişsiniz gibi hissettirecek ve bu deneyimi asla unutamayacaksınız.

Kars'ta yaşayacağınız bazı eşsiz deneyimlerden bahsetmek gerekirse buz tutmuş Çıldır Gölü'nden olta yerine testere ile balık çıkarma başta gelecektir. Buz pistinde yürüyormuşcasına üzerinde gezeceğiniz, pek az riskli olan bu göl zaten başlı başına bir doğa harikası.

Sımsıcak samimi Kars yerlileri ile hoş sohbetler edeceğiniz, muhteşem bir şekilde ağırlanacağınız Kars turuna çıkmak için artık hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz.

"Kars'ta ne yapmalısınız? Nereleri gezmelisiniz? Neler yemelisiniz?" kısmına da değinelim.

Öncelikle Doğu Ekspresi ile Kars yolculuğu yapmak eşsiz bir deneyimin başlangıcı olacaktır. Donmuş Çıldır Gölü'nde mutlaka balık avına çıkmalısınız. Sarıkamış'ta dünyada benzerini yalnızca Alp'lerde bulacağınız kristal karın keyfini çıkarın. Kars'ta devam eden bir yaban hayatı var, bunu korumayı hedeflemiş insanlar tilkiler, vaşaklar, ayılar ve nice yabani hayvan için Kuzey Doğa Derneği adı altında çalışıyorlar. Siz de bu derneğe uğrayın ve hatta dilerseniz gönüllü olun. Yazı ayrı kışı ayrı güzel Kars'ta Posof’u, Çam Geçidi’ni, Şavşat’ı mutlaka ziyaret edin.

Gelelim Kars'ta neler yiyeceğinize...
Kars'ın peyniri, kaşar peyniri ve balı damağınızı mest edecek. Oradan evinize getireceğinize eminiz. Kars'ın en meşhur yemeği tandırda kaz, hem çok sağlıklı hem leziz bir yerel tat. Kaz suyuna bulgur pilavı da yanında mis gibi gidecektir. Hepimizin bildiği hoşafı bir de Kars usulü ile mutlaka denemelisiniz. Hangel adlı boş mantı da adından söz ettiren lezzetler arasında yer alıyor. Acılı turşuları da oldukça meşhur ve denemeye değer bir tada sahip. Evelik çorbası ve ısırgan otu çorbası da sıcak lezzetlerden denemeniz gerekenler. Revan köfte, acem kavurma, safranlı pilav, umaç, gafıl konak, çeçil tatlısı, elma dolması, hörre çorbası, ekmek aşı, haşıl, bozbaş, piti, üzümlü pilav ve Kars böreği de yemeyenin pişman olacağı lezzetler arasında yer alıyor. Bu lezzetleri nerede deneyimlemeliyim derseniz de herkesin favori restaurantı olarak gösterilen Kars Kaz Evi doğru adres olacaktır.

Kars'ın envai çeşit güzelliğinden ve unutulmaz yemeklerinden bahsettiğimize göre şimdi bu yolculuğa çıkmanız için sizlere sağladığımız kolaylıklarla buluşmaya geldi sıra.

Birçok acenta ile yaptığımız iş birliği sayesinde Doğu Ekspresi ve uçaklı ulaşım imkanları sunan işletmelerden sizlere özel indirimli fiyatlarla Kars turları düzenliyoruz. Kars turu deneyimini hem cebinizi hem de gönlünüzü fethedecek fırsatlarla yaşamanız için yanınızdayız.

Kars'ta yapacağınız konaklamaları da sizler için en kaliteli otellerde düzenliyoruz.

Herkesin bahsettiği, mest olduğu ve unutulmaz anılar biriktirdiği Doğu Ekspresi ile Kars turları için hemen sayfamızı ziyaret edin ve kendinize en uygun olan tur programlarından birini seçip yerinizi ayırtın!

Yurt içi turlarımızdan belki de en keyifli olan Kars turu için daha fazla geç kalmayın! Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları