Dünya'da görülecek, tadılacak ve unutulmayacak o kadar çok yer, lezzet ve duygu var ki insanın kendisini engellemesi mümkün olmuyor. Tatil dönemlerinde başka ülkeler, kültürler ve lezzetler tatmak kadar insana iyi gelen bir şey yok. Yurt dışı turlar ise bu konuda bizim için en iyi seçenek. Hem zamandan, hem bütçeden, hem de güvenden yana bir çok artısı var bizim için. Önümüzdeki tatil için sizlere seçtiğimiz uygun fiyatlı Sofya turları ise bu yeni keşifler için en iyi başlangıçlar arasında. Çünkü yurt dışı tatiline gidilecekse başlangıçlar en yakından olmalıdır.

Sofya'da tarihten bu güne gelen, hem kendi kültürünü, hem yepyeni bir kültürü keşfedeceksin!

Tarihten bu güne bir çok devlete ev sahipliği yapan Sofya, tarihi açıdan büyük öneme sahiptir. Tarihte yeri çok büyük olan iki imparatorluk, Roma ve Osmanlı imparatorluklarına da ev sahipliği yapan bu şehirde, bir çok kültür iç içe bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir. Sofya gezinizde tarihin ve kültürün aktığı, Vitosha Caddesi, Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Ulusal Sanat Galerisi, Aleksandr Nevski Katedrali, Antika Pazarı, Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Aziz George Rotunda Kilisesi, Ulusal Kültür Sarayı, Borisova Gradina Parkı, Sveti Sedmochislenitsi Kilisesi (Kara Cami), Tsar Ivan Shishman Sokağı, Ayasofya Kilisesi, Krystal Garden, Boyana Kilisesi, Aziz Nikolas Rus Kilisesi gibi birçok tarihi önemi olan mimari yapıları ve kültürel merkezleri keşfedeceksiniz.

Türk ve Bulgar mutfağının iç içe yapısını görecek, ortak lezzetlerin ve Bulgaristan'a özgü yemeklerin unutulmaz tatlarına varacaksınız!

Türk mutfağındaki yemeklerin farklı tekniklerle yapılarak ve farklı isimlerle karşınıza çıkmasına şaşırmayın! Çünkü uzun süre boyunca Türk hakimiyetinde olan şehrin bunu içselleştirmesi ve sevmesi çok doğal. Bunun yanı sıra kendilerine has, Tarator çorbası, Plevne tavuğu, Bulgar kebabı, Tikvenik, Pritnisa, Mişmaş, Funuyki, Pirinç salatası gibi tadına bakacağınız bir çok lezzet de menünüzde olacak ve size unutulmaz anlar yaşatacak...

Mevsim engeli yok! Saat farkı yok!

Sofya ülkemiz ile aynı saat dilimini kullanır ve coğrafi olarak da aynı iklime yakındır. Tatilinizi saat farkından kaynaklanacak bir yorgunluk veya aşırı sert hava değişiminden kaynaklı bir rahatsızlıkla geçirmeyeceksiniz. Sofya turlarında en dikkat çeken şeyler arasında tarihin yanı sıra yeşil bir kent olmasıdır. Tarihten bu yana bir çok savaş görmüş olsa da, şehir yeşil alanlarını korumayı ve yenilemeyi bilmiş ve ortaya müthiş bir hava eşliğinde görsel şölen koymuştur.

Dünya'da görülecek, tadılacak ve unutulmayacak yerlerin ilk başlangıcında mutlaka olması gereken, sizin için seçtiğimiz uygun fiyatlı Sofya turlarını şimdi inceleyin ve rezervasyonunuzu hemen yapın! 

İyi yolculuklar dileriz...
Kapat
devamı...
Şehir Fırsatları